Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

"Historia Polski to historia wielokrotnych walk o niepodległość.

Jest usłana grobami żołnierzy broniących wartości i tradycji".

 

Zbliżają się dni świąteczne, podczas których szczególnie wspominamy zmarłych, odwiedzamy cmentarze i groby. Nie można zapomnieć o tych, którzy w swoim życiu nie bali się ryzykować i poświęcać wszystkiego, po to abyśmy mogli teraz żyć w pokoju. Jak co roku harcerki i harcerze z naszej szkoły pamiętali o wszystkich zmarłych. Wraz z dh Mirosławą Gajdą złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach bohaterów na Cmentarzu Parafialnym w Busku-Zdroju.

Zapalili również znicze na grobie patrona szkolnej drużyny - Zdziasława Zemły.

Harcerze złozyli wiązanki na zbiorowej mogile 25 powstańców z grupy płk. Dionizego Czachowskiego, którzy 18 marca 1863 roku pod Grochowiskami, stoczyli bitwę z rosyjskim najeźdźcą.

Na zdjęciu powyżej reprezentacja IBDW: Patryk Sytek IIIH, Klaudia Osak IIIe,Izabela Prokop IIIh, Magdalena Bławat i Aleksandra Farmas z IIIb