Przynależność naszego kraju do wielkiej „Europy Ojczyzn” wymaga ukształtowania w nowym społeczeństwie

nowych postaw wobec tych, którzy zamieszkują kraje wspólnoty. Obywatel Europy powinien nie tylko znać

dobrze swoją ojczyznę, ale być  obywatelem bez uprzedzeń.

 

PRAWDZIWYM  EUROPEJCZYKIEM  JEST  TEN, KTO SIĘ NIGDY NIE ZNIECHĘCA”

P.H. Spaak Ce

 

Naczelnym zadaniem Szkolnego Klubu Europejskiego jest pogłębianie wiedzy europejskiej.

Głównym celem naszej działalności jest upowszechnianie wiedzy o Europie – państwach, historii, geografii, sztuce, nauce, sławnych ludziach, instytucjach i organizacjach, integracji europejskiej wśród członków klubu i innych uczniów szkoły, a także miejscowości czy regionie.

Poprzez swoją działalność, SKE przyjmuje za zadanie uczyć  młodych ludzi aktywności, tolerancji, szacunku dlaróżnic kulturowych i odmienności innych narodów.

Szkoła bierze udział w projekcie EPAS - Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego.

 

Uczniowie SKE: Katarzyna Bartocha, Patrycja Bicz, Kamila Błachucińska, Julia Dybko, Magdalena Marzec, Joanna Molenda, Kornelia Sabat, Wiktoria Skiba, Aleksandra Rasińska (kl. 2a) Bielak Julia, Borzęcka Aleksandra, Fortuńska Natalia, Gumuła Kamil, Jasiak Gabriela, Juszczyk Kinga, Michalska Natalia, Niziołek Amelia, Nowak Patrycja, Parlak Kamila, Piwowarczyk Gabriela, Strózik Izabela, Uchto Weronika, Wesołowska Wiktoria. (kl. 1hp)

Opiekunowie SKE: Agnieszka Bałaga, Monika Deręgowska - Rajczak