"Witajcie! Nazywam się Kopernik – Mikołaj Kopernik. Urodziłem się 19 lutego1473 roku w Toruniu....tymi słowami rozpoczęła się fabuła MIKOŁAJKOWEJ GRY MIEJSKIEJ, która dnia 09.12.2019 roku odbyła się w naszej szkole.

Organizatorem gry była I Buska Drużyna Wędrownicza im. Zdzisława Zemły pod kierunkiem dh Iwony Kąkol.

Długie przygotowania, cotygodniowe zbiórki, podział obowiązków, a w dniu gry...odprawa- omówienie zasad oceniania zadań i jak czuwać nad prawidłowym przebiegiem gry.

Spotkanie przedstawicieli klas pierwszych z dh Iwoną Kąkol. Każda 4-osobowa grupa otrzymała teczkę z fabułą gry, instrukcją, kartą drużyny oraz wskazówkami jak mają przemieszczać się wzdłóż ulicy Mickiewicza.

Jesteście uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika. Wraz z harcerzami zapraszamy Was do wspólnej gry.

Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i pamiętajcie - w tej grze nie ma przegranych!!!

Batrycja Nowak z 1hp, Julita Sitarz z 2h oraz Aleksandra Bielaś z 1eg sprawdzały czy pierwszoklasiści wiedzą jak wygląda logo naszej szkoły.

Kamila Dratwa 1ep, Bielaś Justyna 1ep i Magda Bogdalska 2h czekały pod pocztą na uczestników Gry. Ich zadaniem było sprawdzić, czy drużyny wiedzą pod jakim hasłem odbyła się tegoroczna Wieczornica oraz jaka jest pełna nazwa i adres naszej szkoły.

Zuzia Niedopytalska 1bp i Izabela Prokop 3h oraz Aleksandra Borzęcka z 1hp sprawdzały wiedzę na temat astronomii.

Na boisku LO Kinga Osak z 1ep oraz Katarzyna Płatek z 4g czekały z zadaniem dotyczącym Układu Słonecznego do wykonania. Nie łatwe okazało się ułożenie planet w odpowiedniej odległości od Słońca.

Ola Maj 1bp, Patryk Sytek 3h i Wiktoria Dybała 1bp czekali z zadaniem przy fontannie niepodal Starostwa.

Klasa 1bp podczas wykonywania zadania.

Klasa 1hp z Olą Suwałą w roli lidera.

Magdalena Bławat 3b, Klaudia Osak 3e, Amelia Niziołek 1hp i Gabrysia Farmas1bp, odpowiadały za punkt związane ze znajomością refrenu hymnu naszej szkoły. Tu drużyny miały uzupełnić luki w tekście, a następnie zaśpiewać hymn w odpowiednim rytmie.

Klasa 1hg z Dianą Maskierą w roli lidera. Na tym Punkcie Zuzanna Robak 1hp, Ola Majcherczak z 1hp i Liwia Domagała i Julia Maj z 2h sprawdziły wiedzę uczestników gry na temat nauczycieli naszej szkoły. Dużym wyzwaniem okazało się podpisanie zdjęć wybranych nauczycieli imieniem, nazwiskiem oraz podaniem przedmiotu jaki uczą.

Na moście przy Zamku Dresaława czekały Monika Czerw oraz Wiktoria Orłowska z 2h.

Jeszcze ostatnie pamiątkowe zdjęcia przed powrotem do szkoły...klasa 1eg.

Po zakończonej grze dh Iwona Kąkol przystąpiła do zlicznia punktów uzyskanych na ośmiu różnych punktach kontrolnych.

Podsumowania MIKOŁAJKOWEJ GRY MIEJSKIEJ oraz wręczenia dyplomów i nagród dokonała Pani Dyrektor Wioletta Czupryna - Kopeć wraz z dh Iwoną Kąkol.

Klasa 1c zajęła I miejsce w Mikołajkowej Grze Miejskiej. Wygrywając tym samym voucher na pizzę oraz słodycze dla klasy.

Klasa 1hp zajęła II miejsce w Mikołajkowej Grze Miejskiej, wygrywając  voucher dla drużyny i słodycze dla klasy.

klasa 1ep zajęła III miejsce w Mikołajkowej Grze Miejskiej, również wygrali voucher oraz słodycze.

Patryk Szczepaniak odebrał dyplom za udział w imieniu klasy 1wp

Dawid Banaś odebrał dyplom za udził w imieniu klasy 1bw.

Natalia Piątek odebrała dyplom za udział w imieniu klasy 1eg.

Diana Maskiera odebrała dyplom za udział w imieniu klasy 1ht.

Zosia Pałys odebrała dyplom za udział w imieniu klasy 1bp.

Zachęcamy wszystkich do współpracy z I Buską Drużyną Wędrowniczą - z miłą chęcią zorganizujemy kolejną grę miejską.

Tego typu gry to bardzo dobry sposób na powtórzenie wiadomości z działu, dobrą zabawę i pracę w grupie.