Czy szukasz zawodu z przyszłością?

Już czas najwyższy wybrać kierunek hotelarski! Hotelarstwo jest dziedziną intensywnie rozwijającą się i nie trudno znaleźć pracę w tym zawodzie.

U nas nauczysz się:

1. Prowadzenia działalności promocyjnej oraz sprzedaży usług hotelarskich;
  2. Rezerwowania usług hotelarskich;
  3. Wykonywania prac związanych z obsługą gości w recepcji;
  4. Sprawnej obsługi klienta w hotelu, biurze podróży,
  5. Wykorzystywania komputera w pracy hotelarsko-turystycznej,
  6. Posługiwania się językiem obcym zawodowym,
  7. Zasad tworzenia produktu turystycznego,
  8. Planowania kosztów imprez turystycznych, pracy biurowej,
  9. Przygotowywania jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości;
  10. Przygotowywania i podawania śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie;
  11. Przyjmowania i realizacji zamówień na usługi hotelarskie;
  12. Organizowania usług dodatkowych w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.

Nasza szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego następujące kwalifikacje w zawodzie:

• HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie,
  • HGT.06. Realizacja usług w recepcji,

Uczeń odbywa również 8 tygodniową praktykę zawodową w renomowanych hotelach.

Dodatkowe zajęcia jakie realizuje szkoła:

1. Lekcje z Pracowni hotelarstwa oraz Pracowni obsługi konsumenta odbywają się w Hotelu Bristol,(Doświadczenie i profesjonalizm w hotelarskim wydaniu)
  2. Podczas zajęć uczniowie pracują na platformie edukacyjnej REVAS! Prowadząc własne firmy w formie symulacji internetowej, (Zespół Szkół Ponadpodstawowych dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości)
  3. Kilka razy w roku szkolnym organizowane są wycieczki przedmiotowe do zakładów świadczących usługi hotelarskie,(Zwiedzaliśmy "Malinowe Hotele"!!!, Klasa 1h gościła w Słonecznym Zdroju)
  4. Możliwość wyjazdu na targi turystyczne(Bylismy na Targach HORECA, Targi Horeca)
  5. Możliwośc dokształcania się poprzez udział w licznych kursach(Aktywne ferie w szkole),
  6. Możliwość udziału w licznych konkursach (Wielki sukces Uczennic z 2H!, I miejce w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym Sleevface, Wyróżnienie dla Aleksandry Borzęckiej)
  7. Organizowanie gier miejskich (Gra miejska "Niepodległa w grze", Mikołajkowa gra miejska),
  8. Uczniowie nabywają umiejętności pracy na programie recepcyjnym CHART oraz składania ręczników (Lekcje inaczej).
  9. Dla chętnych możliwość zapisania się do harcerstwa!(Mikołajkowa gra miejska,Warsztaty dla 3-latków z Publicznego Przedszkola Nr 3, Andrzejkowe zabawy w Szkole Podstawowej, Biwak nocny 2019)

Technik hotelarstwa może podjąć pracę jako:

• - kierownik recepcji, recepcjonista.
  • - kelner, barman,
  • - pracownik służby pięter, np. kierownik służby pięter, inspektor służby pięter,
  •   pokojowa.
  • - pracownik służby parterowej,
  • - organizator usług cateringowych,
  • - pracownik ruchomej bazy hotelarskiej: lotniczej, morskiej, kolejowej.

Posiadacz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa znajdzie pracę przede wszystkim w hotelach, pensjonatach, motelach, domach wypoczynkowych, ośrodkach SPA, ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach oraz w biurach podróży, agencjach turystycznych i centrach informacji turystycznej. Ponadto może organizować usługi cateringowe, oraz pracować we wszystkich barach i restauracjach gdzie potrzebna jest w pełni profesjonalna obsługa kelnerska.

Nauka w zawodzie technik hotelarstwa daje możliwość dalszego rozwoju i poszerzania wiedzy na studiach  licencjackich, magisterskich na Uczelniach Wyższych przede wszystkim na kierunku turystyka i rekreacja, hotelarstwo. Kierunki te prowadzone są najczęściej przez Akademie Wychowania Fizycznego, Uniwersytety Ekonomiczne.

Absolwent kończąc szkołę, zdając wszystkie egzaminy otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa i świadectwo dojrzałości. Oba dokumenty są przepustką do dorosłego życia dając nieograniczone możliwości.

Doświadczenie i profesjonalizm w hotelarskim wydaniu

Film prezentujący zawód.