ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W BUSKU - ZDROJU

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Technik usług fryzjerskich to w ostatnim czasie bardzo popularny zawód. Naukę tego zawodu rozpoczyna coraz więcej  młodych osób. Na popularność zawodu technika usług fryzjerskich wpływa bardzo dużo czynników. Przede wszystkim prężnie rozwijająca się w naszym regionie branża usługowa, systematyczne przyjazdy kuracjuszy dysponujących czasem wolnym, który mogą przeznaczyć na dbanie o siebie a zwłaszcza  moda na „ładny, zadbany, wygląd”, stwarzają duże możliwości rozwoju  i powodują, że TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH jest atrakcyjnym kierunkiem na polskim rynku pracy, idealnym dla osób fascynujących się modą i sztuką wizażu.

Jeżeli więc:

Interesujesz się modą i wizażem
Posiadasz zmysł artystyczny,
Lubisz pracować z ludźmi,
Doceniasz zalety pracy zespołowej,
Jesteś odważny, kreatywny i pomysłowy,
Swoją pracą pragniesz sprawiać radość innym,
Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód
Oczekujesz satysfakcji ze swojej pracy,

Przekuj swoją kreatywność w przyszły zawód !

Rozpocznij naukę na kierunku Technik usług fryzjerskich

i rozwijaj z nami swoje pasje.

Umiejętności, które zdobędziesz kształcąc się w zawodzie Technik  usług fryzjerskich :

wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów,

dobieranie metod i technik pielęgnacji włosów i skóry głowy,

wykonywanie zabiegów chemicznych włosów,

dobieranie preparatów fryzjerskich do zabiegów chemicznych i koloryzacji włosów,

określanie indywidualnych cech urody klienta,

udzielanie klientowi porad w zakresie doboru formy i koloru fryzury,

wykonywanie strzyżenia włosów,

wykonywanie stylizacji fryzur,

stosowanie specjalistycznych programów komputerowych do projektowania fryzur,

wykonywanie projektów fryzur.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą rozległą wiedzę teoretyczną jak
 i praktyczną w dziedzinie fryzjerstwa.
Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności zarówno na forum szkoły, jak też w środowisku lokalnym podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych oraz u pracodawców podczas praktyki zawodowej.

Fryzjerzy w szkole

Jakie kwalifikacje uzyskuje uczeń kształcący się w zawodzie
technik usług fryzjerskich?

Uczniowie uczący się na tym kierunku mają możliwość uzyskania kwalifikacji , które kończą się Egzaminem  Potwierdzającym Kwalifikacje w Zawodzie. Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem zaświadczenia o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika

Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:
 FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich,
 FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur.

Przedmiot praktyka zawodowa uczniowie realizują w rzeczywistych warunkach zawodowych -czyli
u wybranych pracodawców w wymiarze 1 dzień w tygodniu.

Jakie są możliwości kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły?

Absolwenci mogą kontynuować naukę i doskonalić swoje umiejętności na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz w ramach studiów licencjackich , magisterskich i podyplomowych, na kierunkach: Kosmetologia pielęgnacyjna i lecznicza, Wizaż, stylizacja i technologie fryzjerskie, Kosmetologia ze specjalnością trychologia.
Na jakich stanowiskach może być zatrudniony technik usług fryzjerskich?
Technik usług fryzjerskich to kreatywny i wymagający zawód dla tych wszystkich którzy potrafią szybko reagować na zmieniające się trendy i modę oraz cenią sobie niezależność.
Fryzjerstwo to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Zaangażowanie
i talent przekładają się bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta oraz jego uznanie. Zatem fryzjerzy nie tylko tworzą fryzury, ale również kreują wizerunek swojego klienta. Właściwy dobór kolorów, stylu i formy fryzury przesądza o sukcesie w zawodzie fryzjerskim.

Wszyscy, dla których ten zawód stał się pasją z pewnością znajdą zatrudnienie :
•     w salonach fryzjerskich na stanowisku fryzjera / stylisty,
•    w salonach i akademiach fryzjerskich na stanowisku asystenta szkoleniowca,
•    firmach kosmetycznych,
•    firmach fryzjersko – kosmetycznych jako edukator produktów i kosmetyków,
•    jako przedstawiciel handlowy branży fryzjersko – kosmetycznej,
•    hurtowniach i sklepach branżowych,
•    szeroko pojętej branży beauty,

Co jeszcze warto wiedzieć o zawodzie

Szczęśliwy jak fryzjer