ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W BUSKU-ZDROJU
TECHNIK HOTELARSTWA

Jednym z najważniejszych zadań młodego człowieka jest zdobycie dobrego wykształcenia. Wybierając szkołę dla siebie, warto wziąć pod uwagę własne zainteresowania, a także jak szybko rozwija się konkretna branża, w której w przyszłości planuje się pracować. Z pewnością bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza w regionie Ponidzia, będą wszelkiego rodzaju zawody usługowe związane z branżą turystyczną.

Jakie kwalifikacje uzyskuje uczeń kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa?
Uczniowie uczący się na tym kierunku mają możliwość uzyskania kwalifikacji, które kończą się Egzaminem  Potwierdzającym Kwalifikacje w Zawodzie. Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem zaświadczenia o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika.
Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa – symbol zawodu 422402 z wyodrębnionymi kwalifikacjami:

•  HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie,
  •  HTG.06. Realizacja usług w recepcji.
  • Suplement daje moc

Jeżeli więc:

lubisz poznawać nowych ludzi i  zwyczaje innych narodów,

łatwo komunikujesz  się z otoczeniem,

cechuje cię opiekuńczość, życzliwość, uprzejmość,

jesteś samodzielny, odpowiedzialny, operatywny,

umiesz podejmować decyzje,

jesteś spostrzegawczy,

masz podzielność uwagi,

potrafisz być taktowny i dyskretny,

twoim atutem  jest wysoka kultura osobista

lubisz uczyć się języków obcych,

W NASZEJ SZKOLE DOWIESZ SIĘ JAK BYĆ DOBRYM HOTELARZEM !

Kształcąc się w zawodzie Technik hotelarstwa nauczysz się:

• - korzystać z przepisów prawnych do prowadzenia zakładu hotelarskiego,
  • - stosować zasady i instrumenty marketingu w działalności hotelarskiej,
  • - fachowo i kompleksowo obsługiwać gościa hotelowego posługując się technikami pracy na stanowiskach w   różnych rodzajach i kategoriach bazy hotelowej,
  • - posługiwać się biegle językiem obcym w zakresie słownictwa zawodowego
      i branżowego,
  • - organizować pracę w zakładzie hotelarskim,
  • - organizować usługi gastronomiczne oraz prawidłowo obsługiwać konsumenta,
  • - organizować i obsługiwać kongresy, targi, zjazdy i inne imprezy,
  • - organizować usługi turystyczne i rekreacyjne,
  • - wyposażać i urządzać wnętrza różnych jednostek hotelowych i gastronomicznych,
  • - współpracować z firmami świadczącymi usługi dla zakładów hotelarskich,
  • -  postępować zgodnie z zasadami etyki i kultury zawodu,
  •
    Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności zarówno na forum szkoły, jak też w środowisku lokalnym podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych oraz u pracodawców podczas praktyki zawodowej.

• Łączymy naukę i zabawę:                                             Zdobywamy umiejętności zawodowe
  •
  •    Klasa Ih                                                                                Zajęcia praktyczne
  • Tęczowy Młyn
  • Hotel Binkowski

Przedmiot praktyka zawodowa uczniowie realizują w rzeczywistych warunkach zawodowych

- czyli w Hotelu Bristol****Art.& Medical SPA w wymiarze 1 dzień w tygodniu.

Jakie są możliwości kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły?

Absolwenci mogą kontynuować naukę i doskonalić swoje umiejętności na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz w ramach studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych, na kierunkach: hotelarstwo, turystyka i rekreacja, gospodarka turystyczna, organizacja i zarządzanie w hotelarstwie, gastronomia i hotelarstwo.

W dzisiejszych czasach warto kształcić się w szkołach, które dają konkretne kwalifikacje do wykonywania zawodu. Właśnie to oferuje technikum hotelarskiej. Kończąc technikum hotelarskie można bowiem pracować w jednej z najprężniej rozwijających się branż. Turystyka i hotelarstwo to bowiem ta gałąź gospodarki, która szybuje w górę, między innymi ze względu na bogacenie się naszego społeczeństwa. W dzisiejszych czasach ludzie wyjeżdżają już nie tylko na wakacje, ale też na krótkie wypady na przykład na weekend. Chętnie korzystają z dostępnej bazy noclegowej i hotelowej, w której chcą znaleźć wykwalifikowany personel.

Wszyscy, którzy wybiorą ten zawód, z pewnością znajdą zatrudnienie :

• •    W obiektach bazy noclegowej takich jak: zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne, a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza, rotele, seatele, aguatele, flaytele i inne.
  • •    Technik hotelarstwa może być również zatrudniony w organach administracji samorządowej, zajmującymi się usługami hotelarskimi, a także w branżowych organizacjach i stowarzyszeniach.
  • •    Ponadto może również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych.
  •
  • Technik Hotelarstwa - prezentacja zawodu.

Dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony
    w naszej szkole był czasem twórczym
    i mile wspominanym po latach.