Wykłady WSEPiNM w Kielcach

W środę 20 listopada 2019 roku nasza klasa wraz z klasą 2TH została zaproszona na wykłady do Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Pierwszy wykład nosił tytuł „Twoja krew, moje życie” i dostarczył nam wielu potrzebnych informacji dotyczących krwi i krwiodawstwa, między innymi jak trzeba postępować, aby zostać krwiodawcą, kiedy zaczęto wykorzystywać krew w medycynie, komu ta krew jest najbardziej potrzebna. Wszyscy byliśmy również gorąco zachęcani do oddawania krwi – tego najcenniejszego lekarstwa.

Następny wykład zaczął się od filmiku motywacyjnego, który był inspiracją do odgrywania scenek z różnych sytuacji życiowych. Zajęcia te miały za zadanie pokazać nam, że nie wolno narzekać, tylko należy szukać pozytywów w każdej sytuacji.

Ostatni wykład - najbardziej chyba przez nas wyczekiwany - dotyczył tatuaży, piercingu i solarium, czyli najpopularniejszych ostatnio sposobów upiększania ciała. Omawiane były w nim jednak nie tylko zalety ale przede wszystkim jakie zagrożenia i choroby niosą ze sobą te zabiegi.

Po wszystkim dostaliśmy słodki upominek i wróciliśmy do szkoły.

Wykłady w hotelu Bristol Art & Medical SPA

Dnia 21 listopada w Hotelu Bristol odbyły się wykłady o tym jak zarządzać hotelem medical i jak prawidłowo obsługiwać gości hotelowych na restauracji. Zajęcia prowadziła kierownik hotelu Pani Karina Przybyło - Kisielewska. Wynieśliśmy z tych zajęć dużo cennych informacji, które z pewnością wykorzystamy w późniejszej praktyce zawodowej.