OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2009

10 listopada 2008 r. w ZSP NR 1 w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie z poezją i pieśnią legionową. Celem wieczornicy było uczczenie 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. "Tamte dni, to bezcenne kartki z pamiętnika" - mówią słowa jednego z wierszy deklamowanych w czasie uroczystości. Dlatego właśnie co roku spotykamy się w szkole z mieszkańcami Buska, aby razem przypominać sobie obrazy z przeszłości i śpiewać pieśni legionowe. W jednym kręgu spotykają się kombatanci, przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy naszego miasta oraz uczniowie. Wszyscy razem jednoczą się i wspólnie tworzą ten patriotyczny spektakl. Treść wierszy, znane i bliskie melodie oraz wspaniałe zdjęcia z przeszłości wzruszają każdego bez względu na wiek. Patriotycznemu nastrojowi służy także oryginalna dekoracja, w której wykorzystano m.in. rzeźby pana Bogdana Orłowskiego, przedstawiające nasze symbole narodowe. Cała uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p.prof. M. Gajdy i p. prof. A.Wójcikiewicz oraz przez Szkolny Klub Medialny "Meg@Bajt" pod opieką p.prof. J. Dabińskiej oraz p. prof. W. Czupryny-Kopeć.
Zapraszamy na wspólne śpiewanie już za rok.

Aneta Wójcikiewicz