Profil biologiczno-sportowy

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie BIOLOGIĄ , ale też świat BIOLOGII bardzo się zmienił. Eksplozja odkryć naukowych powoduje, że BIOLOGIA jest niesamowicie intrygująca i arcyciekawa, a tym samym nabrała większego znaczenia niż miała kiedykolwiek wcześniej. Współczesna BIOLOGIA odkrywa kolejne tajemnice żywej przyrody i wyjaśnia prawa rządzące ruchem materii i organizacją życia.
SPORT, trening, sprawność fizyczna – to nieodłączne elementy naszego życia
W naszej szkole od kilku lat prowadzimy nabór uczniów do klasy biologiczno-sportowej.
Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie uczniów do studiów na następujących kierunkach:
·         Fizjoterapia
·         Rehabilitacja
·         Pielęgniarstwo
·         Ratownictwo medyczne
·         Położnictwo
·         Kosmetologia
·         Biologia
·         Psychologia
·         Zdrowie publiczne
·         Dietetyka
·         Technologia żywności i żywienia człowieka

BIOL-SPORT to profil:
dla osób pragnących połączyć dobre wykształcenie ze sprawnością i tężyzną fizyczną, interesujących się anatomią i fizjologią człowieka, dietetyką i rekreacją, profilaktyką chorób cywilizacyjnych
dla prawdziwych miłośników przyrody, uczniów lubiących się uczyć i cechujących się dociekliwością i chęcią poznawania praw rządzących w przyrodzie
- który umożliwia rozwijanie zainteresowań związanych ze sportem , treningiem sportowym i biologią
-  który przygotowuje do udziału w zawodach sportowych i konkursach biologicznych
-  który pozwoli Ci zgłębić tajniki mikro- i makroświata

Jeśli nurtują Cię pytania związane z funkcjonowaniem organizmów, ich budową i nie tylko.
-  Zastanawiasz się, dlaczego niezapominajki mogą być niebieskie lub różowe?
 Czy serce człowieka odpoczywa?
-  Dlaczego nie powinno łączyć się w jednym posiłku pomidorów z ogórkami?
-   Lub dlaczego po intensywnym wysiłku bolą Cię mięśnie?
-  Oraz dlaczego picie energetyków jest szczególnie niebezpieczne dla młodego człowieka?

Jednym słowem odkryłeś w sobie duszę przyrodnika, naukowca , sportowca i fascynację florą i fauną – na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz odpowiedzi na kierunku BIOL – SPORT w naszej szkole.

Nie zastanawiaj się i zapisz się na BIOL-SPORT do KOPERNIKA,
do najbardziej bezpiecznej, przyjaznej i usportowionej szkoły w powiecie buskim.