OTRZĘSINY 2009

Tradycją naszej szkoły jest coroczne spotkanie uczniów klas pierwszych, popularne „otrzęsiny”, podczas którego zostają oni przyjęci do społeczności szkolnej.
         Tym razem impreza odbywała się w scenerii piekła. Organizatorzy i gospodarze spotkania, uczniowie klasy II A LO, pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Pobiegi postarali się, aby „kociaki” poczuły się, jak w prawdziwym piekle. „Piekielna” scenografia, charakteryzacja prowadzących, nastrojowa muzyka i dymy, unoszące się zza kurtyny sprawiły, że bawiliśmy się wspaniale.

Atmosfera stała się naprawdę gorąca, kiedy prowadzący imprezę Krzysztof Kosała i Karolina Capaja ogłosili, że nagrodą za zwycięstwo w tegorocznych otrzęsinach będzie wycieczka ufundowana przez dyrektora szkoły pana Andrzeja Bilewskiego. Uczniowie głośnymi brawami podziękowali panu dyrektorowi za ten gest.

Zanim zaczęły się prawdziwe konkursowe zmagania, każda klasa musiała się zaprezentować, przedstawiając pięciominutową scenkę pod tytułem "Klasa z piekła rodem”.

Pozostałe konkurencje miały równie „szatański” charakter. Tak więc na początek prowadzący zaprosili nas do „diabelskiego salonu urody”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie diabelskiego makijażu i fryzury.

O tym, który zespół spisał się najlepiej i może zostać zatrudniony na stałe w diabelskim salonie, zdecydowało jury w składzie:
1.    Pani Wioletta Czupryna-Kopeć – przedstawiciel grona pedagogicznego,
2.     Klaudia Kocel – przewodnicząca samorządu szkolnego,
3.     Łukasz Sadkowski z klasy II a TE – przedstawiciel młodzieży,
4.     Mateusz Motyka z klasy II A LO – przedstawiciel gospodarzy.

Przy tablicy z wynikami "dyżurowały" dwie urocze diablice Monika i Ola.

Następna konkurencja polegała na zjedzeniu piekielnie ostrych „diabelskich tostów”. Było ciężko, ale daliśmy radę.

Posileni adepci piekła mogli się następnie wyszaleć w demonicznym tańcu oraz sprawdzić swoją inteligencję, odpowiadając na podchwytliwe pytania specjalnego „fire quizu”.

Kulminacyjnym punktem imprezy były wybory Miss Piekła. Jury oceniało nie tylko prezencję kandydatek, ale także ich elokwencję i zainteresowania. Zdecydowaną większością głosów, tytuł Miss Piekła otrzymała „Zosia”, w którą wcielił się Kacper Kowal z klasy I B LO. I Wice Miss został... Maciej Jędo, II Wice Miss – Ilona Brych z klasy I A LO.
        Ostatnią konkurencją „otrzęsin” było rysowanie demonicznego portretu wychowawcy. Okazało się, że mamy w szkole ukryte talenty, bowiem wszystkie podobizny bardzo podobały się nie tylko oceniającemu je jury, ale także i samym portretowanym.

Imprezę zakończyła prezentacja zwycięskiej klasy, która przy dźwiękach znanego utworu „We are the champion’s” odebrała od przewodniczącej jury „demoniczną kartę”, uprawniającą do wyjazdu na jednodniowa wycieczkę.
        Dodatkową nagrodą za wycięstwo jest także przywilej organizacji "otrzęsin" w przyszłym roku.