I Turniej Piłki Siatkowej  " Copernicus 2020"

W dniu 19 lutego 2020 r w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku - Zdroju w fantastycznej sportowej atmosferze został rozegrany I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt " Copernicus 2020". Otwarcia turnieju dokonali: Starosta Buski p.Jerzy Kolarz oraz Dyrektor Szkoły p.Andrzej Bilewski.

W szranki o puchar Dyrektora Szkoły stanęło trzy drużyny:

Szkoła Podstawowa Stopnica

Szkoła Podstawowa Szaniec

Szkoła Podstawowa Nr 3 Busko- Zdrój

Mecze rozgrywano systemem" każdy z każdym" po dwa sety. Turniej był jedną z atrakcji obchodów Dni Patrona w naszej szkole. Nie kolejność była najważniejsza lecz dobra zabawa, której celem było krzewienie aktywności fizycznej a także promocja oferty edukacyjnej naszej szkoły. Po wyrównanej na dobrym poziomie  walce kolejność była następująca:

Puchar Dyrektora i pierwsze miejsce zdobyły dziewczęta z Szańca. Na drugim miejscu Szkoła Nr 3 z Buska- Zdroju a na trzecim miejscu drużyna ze Stopnicy.

Oprócz tego zawodniczki wzięły udział w ciekawych zajęciach dla humanistów i umysłów ścisłych oraz warsztatach hotelarskich i gastronomicznych z okazji "DNI NAUKI POLSKIEJ".

Należy dodać, że tak fajna impreza mogła się udać dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy dziewcząt ze szkolnej sekcji piłki siatkowej, grupie " Copernicana  Cheerleaders" i nauczycieli wychowania fizycznego. Mecze perfekcyjnie sędziowały: Natalka Skrzypek i Martyna Bonar.

Uczestniczki za osiągnięte wyniki otrzymały okazałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe - piłki siatkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Jak przystało na datę: czyli dzień przed "tłustym czwartkiem" nie zabrakło słodkiego poczęstunku pysznych pączków :))))).

Miejmy nadzieję, że w następnym roku uda się zorganizować kolejny turniej.

DZIEKUJEMY ZA UDZIAŁ !!!

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!