Torcik Diany
1 łyżka oleju
cukier wanilinowy
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
Białko ubić z cukrem i cukrem wanilinowym na sztywną pianę , cały czas ubijając dodawać po jednym żółtku następnie wlać olej i wodę. Dodać przez sito obie mąki i proszek do pieczenia.Ostrożnie wymieszać. Piec w temp. 180 stopni C przez około 30 min.
Masa
2 bułki kajzerki
750 ml mleka
125 g cukru
cukier wanilinowy
100 g wiórek kokosowych
2 kostki masła
dżem wiśniowy

Bułki rozdrobnić i namoczyć w 500 ml zimnego mleka i odstawić żeby zmiękły . Pozostałe 250 ml mleka zagotować z cukrem i cukrem wanilinowym , dodać namoczone bułki i wiórki kokosowe, gotować przez 5 min .
Odstawić masę do wystygnięcia i czasami ją mieszać. Gdy będzie zimna stopniowo dodawać masło i powoli mieszać mikserem. Masę mieszać aż składniki będą dokładnie połączone .

Biszkopt, gdy wystygnie przekroić na pół. Pierwszą część posmarować dżemem wiśniowym a następnie połową masy bułkowej , nałożyć na to drugą cześć biszkoptu a na nią resztę masy bułkowej. na koniec posypać całość wiórkami kokosowymi .

zdjęcie: Diana