Dnia 2 grudnia w BSCK odbył się Pierwszy Dzień Języków Obcych zorganizowany przez: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju (Ewa Charczuk, Agnieszka Partyka, Iwona Makowska, Agnieszka Sajdłowska) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku – Zdroju (Agnieszka Kaczmarek).W konkursie wzięli udział zarówno uczniowie gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach w języku angielskim lub niemieckim.
Konkurs składał się z czterech konkurencji:
1.Krótka forma teatralna – prezentacja sztuki według wybranej bajki w języku obcym.
2.Prezentacja multimedialna na temat wybranego kraju anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego.
3.Prezentacja plakatu pod tytułem „Języki otwierają drzwi do Europy”.
4.Prezentacja kawiarenki językowej.

Do udziału w konkursie z języka angielskiego przystąpili uczniowie następujących szkół: Gimnazjum nr 1 w Pacanowie, Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku – Zdroju, Gimnazjum w Chmielniku, Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach, Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju, V Liceum Profilowane (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo)  w Busku – Zdroju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, I Liceum Ogólnoksztąłcące w Busku oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju.
Do konkurencji w języku niemieckim przystąpili uczniowie: Gimnazjum nr 1 w Busku – Zdroju, Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju, I –go Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku – Zdroju oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju.

I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju, opiekunowie: Agnieszka Partyka, Ewa Charczuk

II miejsce- uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, opiekun: Agnieszka Kaczmarek
1.Magdalena Kruk
2.Magdalena Kulik