20 września 2020 r. blisko 150 zawodników i zawodniczek wystartowało w XIX edycji Międzynarodowego Biegu Zdrojowego. Do Buska przyjechali zawodnicy, żeby rywalizować w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 50 metrów do 1609.
Organizatorem biegów był: Klub Sportowy Słoneczko w Busku-Zdroju a współorganizatorami Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

Bieg główny "I Buską Milę" wygrał Mateusz Borkowski wielokrotny mistrz Polski, piąty zawodnik mistrzostw Europy z 2018 roku z Berlina. Naszą szkołę w tym biegu reprezentował Tomasz Karcz - uczeń klasy II BLO, który zajął wysokie VI miejsce.

W biegach nie zabrakła również zawodniczek z naszej szkoły, które zajeły wysokie miejsca w kategorii Szkół Ponadpodstawowych na dystansie 800 m:
I miejsce - Izabela Banaś - klasa I Tg, III miejsce - Wiktoria Laprus - klasa II CLO, IV miejsce - Wiktoria Cholewa - klasa I Te i VI miejsce - Weronika Schab - klasa I BLO.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!

Dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji biegu przygotowano specjalny odlewany medal.

Gorące podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji XIX edycji biegu zdrojowego należą się uczennicom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju na czele z panią Mirosławą Gajdą:
Joanna Molenda, Aleksandra Rasińska - klasa III ALO
Magdalena Kaszuba, Wiktoria Szymańska, Piotr Kozieł - klasa III BLO