Wizyta Anioła Stróża

na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Busku-Zdroju

Angelologia Stosowana - czyli słów kilka o ... Aniele Stróżu

"Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co się w niebie będzie działo..."

2 października 2009r uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego przygotowali krótką scenkę poświęconą roli Anioła Stróża w naszym życiu. Radością wynikającą z pasji tworzenia oraz przemyśleniami podanymi z lekkim przymrużeniem oka podzieliliśmy się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy TPD w Busku-Zdroju. Dzięki współpracy ze szkolnym kołem TPD, pod kierunkiem p. prof. Agnieszki Kaczmarek mogliśmy oprócz radosnej twórzości własnej ofiarować dobro materialne w postaci słodyczy, stanowiących dar serca uczniów naszej szkoły.

Sprawną koordynację multimedialną projektu zapewnił nam Szkolny Klub "Meg@Bajt", a nad całością czuwały: p. prof. Justyna Szumilas i S. Helena Chudyba.

Przy okzaji obalono kilka mitów:

1. Anioł aby być skutecznym nie musi mieć skrzydeł!

2. Diabeł aby być przekonywującym nie musi mieć ogona i rogów!

3. Czarne nie musi być złe!

4. Samo w życiu nic się nie zrobi. Idź na całość!

P.S. Tylko we właściwą stronę!

5. Piękno tkwi w różnorodności!

O tym ostatnim najlepiej mogli przekonać się uczniowie, dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły.

Mały Anioł Stróż, który pozostał w Warsztatach Terapii Zajęciowej niech czuwa nad naszym wyjściem i powrotem.

Opracowanie: Jolanta Dabińska i siostra Helena

Załącznik Wielkość