BAJECZNE OTRZĘSINY

„Otrzęsiny” to słynna już tradycja naszej Szkoły, której celem jest integracja uczniów klas pierwszych, uroczyste włączenie ich w szeregi uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju oraz kształcenie umiejętności kulturalnej zabawy.

22 października 2021 roku uczniowie klasy II Bp wraz z wychowawczynią p. Angeliką Bilewską zabrali pierwszoklasistów w magiczną podróż po świecie bajek.

Uroczystość poprowadzili: Aleksandra Lubacha oraz Maksym Władny.

Występy uczniów oceniało jury w składzie:

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski (w roli przewodniczącego jury), p. Angelika Bilewska (wychowawczyni klasy II Bp), Filip Gunia (przedstawiciel SU), Ernest Brutkowski (przedstawiciel klasy II Bp).

Aby ośmielić swoich młodszych kolegów, jako pierwsi zaprezentowali się organizatorzy- uczniowie klasy II Bp.

Mikołaj Kurzacz zaśpiewał piosenkę pt. ,,Drobnostka”.

Dalsza część uroczystości należała już do pierwszoklasistów. Musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami – wykazać kreatywnością, umiejętnością współpracy, poczuciem humoru i zaangażowaniem.

Konkurencja I „Prezentacja klasy”

Konkurencja II „Talent Show”

Konkurencja III „ Bajkowy pokaz mody”

Konkurencja IV „ Quiz”

Konkurencja V „Scenki z bajek”

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, aby umilić pierwszoklasistom czas oczekiwania na werdykt jury, uczniowie klasy II Bp zaprosili ich do wspólnej zabawy.

Taniec w parach na złożonej gazecie

Przejście pod linką…………..Uwaga! Nie wolno jej dotknąć!

Po burzliwej naradzie przewodniczący jury Pan Dyrektor Andrzej Bilewski ogłosił wyniki:

Miejsce III – klasa I Bp                              Miejsce II – klasa I e

Wielkimi zwycięzcami tegorocznych otrzęsin zostali uczniowie klasy I h !!!

Znakomity nastrój udzielił się wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie uroczystości uczniom – tanecznym krokiem wkroczyli na parkiet, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień!