Największy kolędowy przegląd w Europie zaprasza uczestników do udziału w XXVII edycji.

Na stronie www.mfkip.pl [1] do 30 listopada można zgłosić swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika.

Przesłuchania odbędą się w grudniu w ponad 30 miastach w Polsce. Przesłuchania w Kielcach odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 r.

Finał Festiwalu w dniach 13-16 stycznia 2022 r. odbędzie się w Będzinie.

Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, uczestnicy będą występowali na żywo, jednak zgłaszając się należy przesłać także nagranie swojego występu, na wypadek braku możliwości przeprowadzenia przesłuchań.

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

Szczegółowe informacje, możliwość zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie www.mfkip.pl [1]

Uprzejmie proszę o przekazanie informacji Uczniom i wszystkim potencjalnie zainteresowanym!

Z poważaniem i wyrazami szacunku

Jarosław Ciszek

rzecznik prasowy

Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Diecezjalny  Konkurs Kolęd  i Pastorałek

Już od 15 lat organizujemy w naszej Diecezji Festiwal Kolęd i Pastorałek.  Każdego roku przesłuchujemy i wyłaniamy finalistów w 6 kategoriach. Soliści młodsi i starsi, zespoły młodsze i starsze, zespoły ludowe, chory. Również i w tym roku zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu. Bardzo proszę szanownych Państwa Katechetów o pomoc w rozpowszechnieniu tej informacji. Zgłoszenia do Festiwalu od 3 do 30 listopada poprzez stronę internetową    swietokrzyskiekoledy.pl

Przesłuchania 3,4,5 grudnia w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach
Gala Finałowa 30 grudnia w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny.
Patronat nad Festiwalem objął Ks. Biskup Jan Piotrowski

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach