Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 XIV Wieczór/Spotkanie z pieśnią i poezją patriotyczną

„Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną” stał się cyklicznym świętem społeczności ZSP w Busku-Zdroju. W tym roku po raz czternasty w dniu 9 i 10 listopada 2021 roku spotkaliśmy się na patriotycznym śpiewaniu.         


Taka forma upamiętnienia Święta Odzyskania Niepodlegości stała się wydarzeniem artystycznym, w czasie którego wszyscy uczestnicy tworzą patriotyczny spektakl, będący jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu.  Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa „Moja Ojczyzna, moja Polska", a teksty recytowane przez młodzież mówiły o "małej ojczyźnie" i Polakach zasłużonych dla polskiej wolności.

 Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski, witając zaproszonych gości, nauczycieli i wszystkich uczestników uroczystości.Przypomniał także pierwsze spotkania oraz ich główną ideę, czyli radosne świętowanie Dnia Niepodległości.

Uroczystość  poprowadzili: Maksym Władny (kl.II B), Dominika Kołodziej (kl.II A)
i Mikołaj Wach (kl.I hp).

 

W tym roku chór liczył około 80 uczniów- z naszej klasy w chórze występowali: Maks Bożek, Ernest Brutkowski, Monika Laska, Weronika Schab, Natalia Kopczyńska, Agata Eliasz, Iza Wleciał, Oliwia Kwas, Kinga Wieczorek, Mikołaj Kurzacz, Mateusz Gąsior.

  Wspaniale zaprezentował się Mikołaj Kurzacz z klasy II B, który zaśpiewał
"Bywaj dziewcze zdrowe".
Śpiewane pieśni patriotyczne przypomniały dawne czasy, przywołały bohaterskie czyny naszych przodków.
Były wśród nich: „Marsz Strzelców”, „Wojenko, wojenko”, „Hej ułani, ułani" i wiele innych.

Pieśń "Kalina Malina" zaśpiewał Mikołaj Kurzacz.

  

W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej klasy.

 
Na koniec uroczystości wybrzmiała pieśń "Niepodległa, Niepokorna". Patriotyczny spektakl przygotowała p. Aneta Wójcikiewicz, oprawa multimedialna
p. Angelika Bilewska.

Zapraszamy za rok do wspólnego śpiewania!