KIELCE 02.12.2021

MUZEUM LAT SZKOLNYCH STEFANA ŻEROMSKIEGO

Muzeum prezentuje ekspozycję w chronologicznym układzie dotyczącą historii budynku i szkoły, domu i dziejów rodziny Żeromskich oraz czas edukacji szkolnej pisarza. Ostatnia część ekspozycji poświęcona jest pracy i twórczości Żeromskiego, ukazuje najcenniejsze pamiątki po pisarzu - listy, rękopisy utworów oraz ich pierwsze wydania.

W zbiorach muzeum znajduje się "perełka" - płyta gramofonowa z nagranym głosem Stefana Żeromskiego.

QUEST "Z PAMIĘTNIKA MŁODEGO ŻEROMSKIEGO"

To ciekawa propozycja muzeum, nawiązująca do modelu edukacji przez zabawę. Bohater questu - Stefan Żeromski prowadzi uczestników gry miejskiej w atrakcyjne miejsca miasta, pokazuje ciekawe, nie zawsze znane obiekty. Aby dotrzeć do celu wyprawy, trzeba zmierzyć się z przeszkodami - rymowanymi zagadkami, rebusami. Wędrując zgodnie z zawartymi w tekście wskazówkami, uczestnicy odnajdą ścieżki, którymi chadzał pisarz, poznają wiele tajemnic i zapomnianych historii.