Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

                                              Spotkanie on-line z partnerską szkołą niemiecką

 W grudniu 2021 r. odbyło się spotkanie on-line uczniów ze Szkolnego Klubu Europejskiego z grupą z partnerskiej szkoły w Niemczech w ramach wspólnego projektu. Współpracę z Gimnazjum am Mühlenberg w Bad Schwartau udało się nawiązać opiekunom SKE podczas warsztatowych spotkań Giełdy Kontaktów dla nauczycieli Szkół-Ambasadorów Parlamentu Europejskiego z Polski i Niemiec, organizowanych przez  Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) wraz z Parlamentem Europejskim.

   

Grudniowe spotkanie  było pierwszym kontaktem  uczniów z obydwu szkół, podczas którego zaprezentowane zostały filmy przedstawiające partnerskie szkoły i uczestników projektu. Praca nad filmami trwała już od października, każda  z grup starała się  pokazać z własnej uczniowskiej perspektywy swoją szkołę, ulubione zajęcia i miejsca spotkań w mieście. Uczniowie mogli też zaprezentować znajomość  języków obcych, opowiadając o swoim środowisku po angielsku i niemiecku. 

     

      

Podczas spotkania on-line  obie strony miały okazję dopytać o szczegóły, które zwróciły ich uwagę podczas projekcji filmów oraz wymienić się wrażeniami z pracy nad filmami. Wszyscy z zainteresowaniem dyskutowali o różnicach i ciekawostkach szkolnego życia w Polsce i w Niemczech. Nie zabrakło też wspólnego wykonania znanych kolęd i piosenek świątecznych. Na koniec zaplanowane zostały kolejne wspólne zadania i spotkania. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne etapy współpracy.

                                                 Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem poniżej.

https://drive.google.com/file/d/1B9H15oqmJ3SzbmmSgB1Vzsm0uNWWZQqx/view?usp=sharing

  

W spotkaniu uczestniczyli: 3thp Borzęcka Aleksandra, Bielak Julia, Fortuńska Natalia, Juszczyk Kinga, Łocha Dominika, Parlak Kamila, Gumuła Kamil, Suwała Aleksandra, Majcherczak Aleksandra, Wesołowska Wiktoria, Uchto Weronika, Wężowicz Inez, 2h Ignacy Starczyński.

   

   

opiekun: Monika Deręgowska – Rajczak, pomoc w  oprawie technicznej filmu: Michał Siekierski.