3.    Gdzie i w jaki sposób zapala się ogień, który służy do zapalenia znicza olimpijskiego?
       7.    Co oznaczają słowa: CITIUS, ALTIUS, FORTIUS?
     10. Podaj nazwisko Polaka, który dostąpił zaszczytu wniesienia na stadion flagi olimpijskiej?

z dnia 15.02.2010r.

1. Ilu zawodników reprezentuje Polskę w XXI ZIO 2010.
2. W ilu dyscyplinach sportowych biorą udział Polacy w XXI ZIO – wymień 5 z nich.
3. 13.02. Adam Małysz zdobył srebrny medal w skokach narciarskich. Który to jego medal olimpijski, a który dla Polski?
4. Które miejsce na XXI ZIO w skokach narciarskich zajął Kamil Stoch?
5. Kto był chorążym polskiej reprezentacji na otwarciu XXI ZIO?

z dnia 17.02.2010r.
1. Które miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną zajęła Justyna Kowalczyk?
2. W jakie dyscyplinie reprezentuje Polskę Agnieszka Gąsienica-Daniel?
3. Jakie jest logo Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver?
4. Podaj nazwiska polskich biathlonistów i które miejsca zajęli w biegu pościgowym
na 10 km?
5. Które miejsce zajmuje polska saneczkarka po 3 ślizgu i jak się nazywa?
          z dnia 19.02.2010r.
 1.    Podaj nazwiska polskich łyżwiarzy szybkich (mężczyzn)
i które miejsca zajęli na dystansie 1000m. w dniu 18.02.10
2.    Które miejsce zajęła Justyna Kowalczyk i na jakim dystansie w sprincie techniką klasyczną w dniu 17.02.10
3.    Podaj nazwisko trenera kadry polskich panczenistów.
4.    W jakich dwóch miejscowościach oprócz Vancouver odbywają się tegorocznie Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
5.    Podaj nazwiska co najmniej dwóch polskich biatlonistek
i zajęte przez nie miejsca na dystansie 15km. (18.02.2010r.)

z dnia 22.02.2010r.
1. Które miejsce zajął A.Małysz w konkursie na dużej skoczni?
2. Które miejsca zajmują po ślizgach finałowych polscy bobsleiści? Wymień ich nazwiska.
3. Które miejsca w biegu masowym zajęli polscy biathloniści? Wymień nazwiska kobiet i mężczyzn.
4. Które miejsce zajęła Justyna Kowalczyk w biegu łączonym?

5. Kto reprezentuje Polskę w jeździe figurowej na lodzie par sportowych?

z dnia 24.02.2010 r.

1. Podaj skład drużyny polskich skoczków startujących w konkursie drużynowym na dużej skoczni.
2. W jakiej dyscyplinie na XXI ZIO polskich barw bronią Maciej Ustynowicz, Sebastian Druszkiewicz.
3. Które miejsce zajęła sztafeta polskich biatlonistek w biegu  4 x6 km.
4. Czy w trakcie XXI ZIO rozgrywany jest turniej hokeja na lodzie kobiet.
5. Jakim wynikiem zakończył się mecz hokeja na lodzie mężczyzn Kanada-USA.

z dnia 26.02. 2010r.
1.    Kto reprezentuje barwy polskie w sztafetowych biegach narciarskich pań i na jakim dystansie?
2.    Kto z Polski awansował do ćwierćfinału shot tracku pań na dyst 1000m podczas Z.I.O?
3.    Podaj nazwisko mistrzyni olimpijskiej w rywalizacji solistek w jeździe figurowej w Vancouver 2010.
4.    Jakim rezultatem zakończył się mecz hokeja pomiędzy Kanadą a Rosją w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju?
5.    Kto reprezentuje Polskę w skicrossie pań, podaj nazwisko i zajęte miejsce w ćwierćfinale?

z dnia 1 marca 2010r.

1.    Które miejsce zajęły w wyścigu drużynowym polskie łyżwiarki szybkie?       Wymień ich nazwiska.
2.    Kto wywalczył złoty medal w biegu masowym na 50 km stylem klasycznym mężczyzn?
3.    Jaki jest ostateczny ranking kobiet w curlingu na Z.I.O?
4.   Kto został mistrzem olimpijskim w slalomie mężczyzn?
5.  Które miejsca zdobyły Polki w biegu narciarskim na 30 km?
6.  Kto wywalczył złoty medal olimpijski w czwórkach bobslejowych mężczyzn?
7.  Ile Państw uczestniczyło w Z.I.O?
8.    Które państwo zdobyło najmniej medali na Z.I.O.?
9.    Które państwo zdobyło najwięcej złotych medali na Z.I.O w Vancouver?
10. Ile złotych medali zdobyła Polska w czasie obecnych Z.I.O.,  a ile w historii Z.I.O?
To są ostatnie pytania. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. O wynikach poinformujemy wkrótce.