Dni Patrona 2022 - 24.02.2022r.

Z okazji Dni Nauki uczniowie ZSP wzięli udział w różnych zajęciach i warsztatach edukacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

24 lutego 2022 r. uczniowie ZSP pod opieką pani Moniki Deręgowskiej-Rajczak przygotowali zajęcia pn. Deutsche Küche - wir machen Kartoffelsalat. - przygotowanie typowej potrawy niemieckiej w typowych strojach ludowych.

Jak się okazało kuchnia niemiecka wbrew obiegowym opiniom jest bogata w różnorodność potraw
i dań, o czym mogli się przekonać uczniowie naszej szkoły.

A wy skusilibyście się na niemiecką kuchnię ? ;)

W sali nr 1 odbyły się warsztaty zorganizowane przez Koło Młodych Ekologów.

Pani Magdalena Skrzypek – pracownik Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidnidziańskich  Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach  -  odwiedziła naszą szkołę w dniu 24.02.2022r.

Dla uczniów klas I Bp, I Cp, IEp, I Hp oraz II Bp przygotowała prezentację nt. „Walory przyrodnicze, krajobrazowe, kulturowe i historyczne parków krajobrazowych Ponidzia”.

W sali nr 20 pod opieką pani Krystyny Kaszuby uczniowie klasy 2h przybliżyl tajniki "obsługi konsumenta".

Powstały przepiękne aranżacje stołów na specjalne okazje.

24 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty taneczne dla uczniów ZSP. Kolejny już raz pasją do tańca podzieliły się z naszymi uczniami, uczennice należące do szkolnego zespołu Copernicana Cheerleaders - Ola Borzęcka, Iza Strózik, Wiktoria Wesołowska, Weronika Uchto, Amelka Niziołek, Natalia Patrzałek, Kinga Osak, Kamila Dratwa, Wiktoria Dybała.

W rolę mistrza prowadzącego zajęcia wcieliły się: Aleksandra Borzęcka i Izabela Strózik uczennice klasy 3hp przy współpracy z SU i zespołem tanecznym Copernicana Cheerleaders.

Celem warsztatów była: edukacja kulturalna młodzieży, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, popularyzacja różnorodnych form artystycznych oraz promowanie młodych talentów.

Taka forma pracy wpływa pozytywnie na integrację klas, a poza tym pomaga modelować takie cechy charakteru jak: zdyscyplinowanie i współdziałanie, gdyż każda grupa miała do opracowania układ choreograficzny.

Uczniowie nabyl podstawowe umiejętności taneczne takich jak: skoczność, koordynacja, poczucie rytmu oraz pamięć ruchowa.

Taniec jest doskonałą zabawą i atrakcyjną formą ruchu.
Jak widać wszyscy wspaniale siię bawili.

Pogodny nastrój i  pozytywna energia udzieliła się wszystkim uczestnikom warsztatów.