Walory przyrodnicze parków krajobrazowych Ponidzia

Pani Magdalena Skrzypek – pracownik Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidnidziańskich  Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach  -  odwiedziła naszą szkołę w dniu 24.02.2022 r. na zaproszenie Koła Młodych Ekologów.

Dla uczniów klas I Bp, I Cp, IEp, I Hp oraz II Bp przygotowała prezentację nt. „Walory przyrodnicze, krajobrazowe, kulturowe i historyczne parków krajobrazowych Ponidzia”.

Tematyka prelekcji obejmowała następujące zagadnienia:
- Flora i fauna parków krajobrazowych  Ponidzia
- Rezerwaty i pomniki przyrody na Ponidziu
- Zabytki  historyczne
- Zjawisko krasu gipsowego na Ponidziu
- Ochrona przyrody na  Ponidziu.

Ciekawą prelekcję zakończyły   zagadki  dotyczące znajomości chronionych gatunków
roślin i zwierząt na Ponidziu.

Organizatorzy spotkania:

Koło Młodych Ekologów