7 marca 2022r. klasy: 2h oraz 3 ht uczestniczyły w wykładach zorganizowanych

w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach

Zajęcia  odbyły sie w Adytorium II Wydziału Prawa i Bezpieczeństwa

Po krótkim wprowadzeniu, przywitanieu i  prezentacji uczelni przez Pana  Kamiala Rębosza wysłuchaliśmy dwóch wykłdów:

o "Cyberprzemocy w realiach szkolnych " oraz  "Odpowiedzialności karnej nieletnich"

Wkłady poprowadził Dziekan Wydziału Prawa i Bezpieczeństwa  WSEPiNM  Dr Waldemar Cisowski

Przemoc , bez względu na rodzaj narzędzia zawsze wymaga reakcji otoczenia.

Powinniśmy być czujni na pojawiające się zmiany zachowania , sygnały, że uczeń/ kolega/koleżanka

może być obiektem przemocy.

Młody nie oznacza bezkarny-odpowiedzialność karna nieletnich, a ściślej odpowiedzialność za popełnienie czynu zabronionego pod groźbą kary, została w polskim prawie uregulowana dwutorowo, przez kodeks karny i ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Po zakończonym wykładzie wspólne zdjęcie z prowadzącym.

Na zakończenie wykładów  wszyscy zostali obdarowani materiałami promocyjnymi szkoły oraz słodkim upominkiem.