Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I
1 Marca 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

 
Uczniowie z tej okazji przygotowali pod opieką Pani Edyty Pogorzelskiej montaż słowno-muzyczny przedstawiając losy "Wyklętych" i ich oprawców.

 
Podczas uroczystej akademii odbyła się także prezentacja historyczna pod nazwą: "Żołnierze Wyklęci ". Pieśni patriotyczne w trakcie akademii wykonały uczennice kl. 1B: Agata Makówka przy akompaniamencie Pana Dariusza Wilczyńskiego oraz Julia Lelas. Własną choreografię do pieśni patriotycznej zaprezentowała Patrycja Zabłotna uczennica kl.1D

Po występie młodzieży Pan Dyrektor Andrzej Bilewski przemówił do zebranych uczniów klas pierwszych i nauczycieli przywołując kilka faktów historycznych mówiących o bohaterskich czynach Żołnierzy Wyklętych. Wspomniał, iż to obrona niepodległości wobec sowietyzacji Polski po 1944 r. była jednym z ważniejszych celów działania Żołnierzy Wyklętych - polskiego podziemia niepodległościowego.

Nauczyciel bibliotekarz przygotował gazetkę okolicznościową, dekoracje i wystawę zbiorów bibliotecznych dotyczących Żołnierzy Wyklętych.  

Montaż słowno-muzyczny przygotowała pani Edyta Pogorzelska.
Do współpracy zaangażowali się Pani Anna Marzec i Pan Dariusz Wilczyński.