Harcerze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju
wraz z opiekunką phm Mirosławą Gajdą oddali hołd zmarłemu Prezydentowi panu Lechowi Kaczyńskiemu,  jego żonie Marii Kaczyńskiej oraz wszystkim ofiarom katastrofy w Smoleńsku.

W dniu 16 kwietnia 2010r wytrwale stali przez kilka godzin w ogromnej kolejce, aby uklęknąć na chwilę przed trumnami prezydenckiej pary.

Złożyli także kwiaty i zapalili znicz przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Wraz z obecnym tam tłumem ludzi przeżywali te trudne dla nas wszystkich chwile.

W dniu 17 kwietnia delegacja harcerska w imieniu Grona Pedagogicznego i wszystkich uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej na Placu Piłsudskiego w czasie której żegnano naszego prezydenta i jego małżonkę oraz wszystkie ofiary.

Poprzez udział w tych wydarzeniach dali wyraz swej patriotycznej postawie.