Uroczysty apel z okazji Święta 3 Maja

W związku z przypadającą w tym roku 219 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja Szkolne Koło Historyczne działające w Naszej Szkole przygotowało  30 kwietnia 2010 roku inscenizację upamietniającą wydarzenia z ostatnich lat istnienia Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jakim były obrady Sejmu Wielkiego z lat 1788 - 1792.  Mimo, że Konstytucja z 1791 roku nie ocaliła polskiej niepodległości, to jednak w znacznym stopniu przyczyniła się do przetrwania świadomości narodowej wśród Polaków i dzięki niej oraz innym wydarzeniom w historii państwa polskiego w 1918 roku mogła ponownie odrodzić się niepodległa Polska.  Zrealizaowana przez Szkolne Koło Historyczne inscenizacja miała własnie za zadanie ukazać ponadczasowe znaczenie pierwszej w dziejach Polski i Europy konstytucji jaką była Konstytucja 3 Maja.

Po zakończeniu przedstawienia Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski wręczył wszystkim uczniom uczestniczącym
w spektaklu białoczerwone flagi z okazji - Dnia Polskiej Flagi.

Opracowanie: Jolanta Dabińska i Mariusz  Żabiński