Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

Pływacy ZSP nr 1 zdobyli 17 medali

Okazały puchar i 17 medali w tym 7 złotych wywalczyli pływacy „Kopernika „ na zawodach rozegranych 15.05.2010 na buskiej pływalni. Do rywalizacji przystąpiło ok. 50 zawodników z sześciu szkół naszego regionu (LO Pińczów, ZSZ Pińczów, ZSP nr 1, ILO, ZSTiO, ZSTI).
Naszą Szkołę reprezentowała 10 osobowa drużyna w składzie: Trzeszkowska Karolina kl. II lob, Granat Katarzyna kl. II lob, Nowak Martyna kl. I aw, Justyna Zielińska I aw, Szostak Karolina I lob, Karina Krupa kl I lob, Baran Łukasz kl. II g, Fijałkowski Bartosz kl. I th, Trulka Łukasz kl. I lob, Kolarz Wojciech kl. I lob.

Była to już VII edycja zawodów o Puchar Posła na Sejm RP Konstantego Miodowicza. Sportowa rywalizacja, ciekawe wyścigi indywidualne oraz pełne emocji wyścigi sztafetowe mogły podobać się kibicom zgromadzonym na widowni.
        Dwukrotnie na najwyższym miejscu podium stanął Bartosz Fjiałkowski wygrywając na dystansie 100m st. klasycznym i 100m st. grzbietowym.

Złoty medal po zaciętej walce zdobył również Łukasz Baran okazując się najlepszym sprinterem, wygrywając 50m st. dowolnym. W swoim drugim starcie Łukasz zdobył medal srebrny na dystansie 50m st. grzbietowym.

Świetnie zaprezentowali się także pozostali uczniowie naszej Szkoły .Wojciech Kolarz zdobył srebrny medal na dystansie 50m st. klasycznym i medal brązowy na 100m st. klasycznym (popularna ”żabka”)

Wojtek Kolarz 50m st. klasycznym

Medale brązowe wywalczyły również Karolina Trzeszkowska 100m st. klasycznym, Katarzyna Granat 50m st. klasycznym oraz Martyna Nowak 100m st. grzbietowym.

Jednak największą niespodziankę sprawiła sztafeta chłopców 4x50m st. dowolnym, która w wyścigu finałowym pokonała faworyzowaną sztafetę I LO Busko-Zdrój. Złota sztafeta płynęła w składzie Baran Łukasz, Fijałkowski Bartosz, Kolarz Wojciech, Trulka Łukasz. W kategorii dziewcząt nasza sztafeta reprezentowana przez Trzeszkowską Karolinę, Katarzynę Granat, Martynę Nowak i Karolinę Szostak zdobyła medal srebrny.

Sztafeta 4x50 st. dowolnym chłopców I MIEJSCE.

W generalnej klasyfikacji na najlepszą szkołę „Kopernik” zajął znakomite II miejsce.
Gratulacjom i życzeniom wytrwałości  na treningach nie było końca.

Szczęśliwa drużyna pływaków ZSP nr 1 w Busku-Zdroju z posłem na Sejm RP Konstantym Miodowiczem (drugi z prawej).