7 czerwca po raz trzeci w naszej szkole odbył się ogólnopolski

„Dzień szkoły bez przemocy”

W tym dniu udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni wobec zła jakim jest przemoc.
Tak jak wiele szkół w Polsce, starannie przygotowaliśmy program obchodów tego święta.

1. Podsumowaliśmy wyniki konkursu plastycznego „Stop przemocy”
Jury w składzie:
- pani Anna Jaskulska – pedagog szkolny,
- pani Agnieszka Kaczmarek – opiekunka szkolnego koła TPD,
- przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Klaudia Kocel
przyznało:
I miejsce uczennicom: Małgorzacie Treli i Martynie Nurek, 1A LO
II miejsce uczennicy Katarzynie Rasińskiej, 1A LO
III miejsce uczennicy Annie Mól 1A LO
Laureatki otrzymały nagrody książkowe a później zaprezentowały swoje prace, które doceniła także publiczność.

1. W dniu „Szkoły bez przemocy” zaprosiliśmy do szkoły gości: panią psycholog Bożenę Skórską reprezentującą Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Busku-Zdroju oraz Ośrodek Trzeźwości „Zdrój”, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku-Zdroju – panią Jolantę Czyrny, pana Krzysztofa Kubasika i panią Barbarę Maj – terapeutów z Ośrodka Trzeźwości „Zdrój” oraz panią Renatę Krzemień – Naczelnik Wydziału Edukacji K i K F Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.  Gości powitał dyrektor szkoły – Andrzej Bilewski.
    Pani psycholog podsumowała warsztaty na temat uzależnień, które przeprowadziła w mijającym półroczu dla uczniów klas drugich naszej szkoły. Razem z zaproszonymi gośćmi omówiła skutki społeczne, zdrowotne i prawne uzależnień.

1. Wśród młodzieży, która brała udział w warsztatach został przeprowadzony przez panią psycholog mini test wiedzy na temat alkoholu. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymali nagrody- zestaw długopisów.

4.   Kulminacyjnym punktem obchodów „Dnia szkoły bez przemocy” był występ uczniów
z koła teatralnego, którzy pod kierunkiem pani Justyny Szumilas, przygotowali
poruszającą, doskonale wykonaną dramę pod tytułem „Zło dobrem zwyciężaj”.

Organizatorki „Dnia szkoły bez przemocy”: pedagog szkolny- Anna Jaskulska
i opiekunka szkolnego koła TPD – Agnieszka Kaczmarek uważają, że wypowiedzi
gości na temat skutków uzależnień i zjawiska przemocy oraz przedstawiona drama
wzbudzą refleksję u młodych ludzi i pomogą im dokonać właściwych wyborów