W dniu 1 IX odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011.
Najwięcej emocji wywołało rozpoczęcie roku wśród pierwszoklasistów. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, koleżanki i koledzy to duży stres, który trzeba pokonać. Szczególną uwagą i troską otaczamy nowych uczniów. Staramy się aby ich adaptacja w naszych murach przebiegała szybko i aby już po pierwszym miesiącu czuli się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.
Nasza szkoła jest bezpieczna i przyjazna. Tworzymy dobry klimat do zdobywania wiedzy, rzetelnie wychowujemy młodych ludzi i proponujemy im szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.
Wszystkie klasy pierwsze w ramach programu „Poznajmy się i zaprzyjaźnijmy” biorą udział  w wycieczkach integracyjnych z wychowawcami oraz ćwiczeniach z pedagogiem szkolnym.
 Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową frekwencję uczniowie mogą uzyskać:
- stypendium Premiera (może je otrzymać jeden uczeń z każdego typu szkoły – LO, Technikum nr 1, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i uzyskał przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre,
- stypendium Starosty – średnia ocen 4,5, wzorowe zachowanie (może otrzymać jeden uczeń  z każdego typu szkoły),
- stypendium Dyrektora w kwocie 100zł – za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Stypendystami Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2010/2011 są Martyna Nurek z klasy II A LO - średnia ocen 5,07; wzorowe zachowanie i Agnieszka Miśkowiec z klasy IV h Technikum – średnia ocen 5,28; wzorowe zachowanie.
Co roku w szkole odbywa się konkurs na najwyższa frekwencję wśród klas. Nagrodą w tym konkursie jest wycieczka dla klasy, która uzyskała najlepszą frekwencję liczoną średnio po każdych 2 miesiącach roku szkolnego.
Zachęcamy wszystkich do udziału w tym i wielu innych konkursach, kołach zainteresowań, przedsięwzięciach i imprezach organizowanych w szkole.
 Aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, Samorządu Uczniowskiego wzbogaca osobowość uczniów, sprawia, że są dobrze postrzegani i oceniani przez innych.
Po latach, wracając wspomnieniami do czasów szkolnych, będziecie zadowoleni, że spędzony tu czas nie był czasem zmarnowanym, a wypełnionym oprócz nauki ciekawymi doświadczeniami, miłą zabawą  i dobrym przygotowaniem do samodzielnego życia w społeczeństwie.

GALERIA Z ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011