SZKOLNY KONKURS „WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU” -  2010

Kolejny już raz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się konkurs wiedzy o Patronie Szkoły dla uczniów klas pierwszych. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie reprezentujący wszystkie klasy pierwsze z liceum i technikum, łącznie pięć zespołów. Eliminacje konkursowe odbyły się w pracowni nr 6 i były one podzielone na trzy części. Pierwsza część składała się z testu poświęconego biografii Kopernika i jego osiągnięciom w różnych dziedzinach nauki. W drugiej części konkursu drużyny musiały udzielić jak najszybszych odpowiedzi i wygrywała ta drużyna, która napisała pierwsza prawidłową odpowiedź. Ostatni etap konkursu obejmował prezentację multimedialną wybranych pomników Kopernika w Polsce i na świecie, tutaj zadaniem uczestników konkursu było wskazanie miasta, w którym znajduje się przedstawiony pomnik polskiego astronoma.
                Zwycięzcami konkursu została drużyna reprezentująca klasę I LO B w osobach: Angelika Huptys, Klaudia Szafranek i Magdalena Szumilas. Drugie miejsce zajęła reprezentacja uczniów z klasy I e Technikum Ekonomicznego: Piotr Mucha i Mikołaj Grabowski. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji z klasy I LO C w składzie: Diana Obrębowska, Mateusz Marzec i Monika Banaś.

Organizatorami Konkursu byli uczniowie działający w Szkolnym Kole Historycznym pod kierunkiem nauczyciela historii Mariusza Żabińskiego