Uroczyste podsumowanie Internetowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

1 kwietnia 2011 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie I  Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów.
W uroczystości uczestniczyli:
laureaci konkursu wraz opiekunami: Dyrektor Samorządowego Gimnazjum Nr 2 Pani Beata Borek, Dyrektor Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach Pan Jacek Strzelecki, przedstawiciele sponsorów; Pani Marzena Syczuk z Grupy Polskie Składy Budowlane S. A., Pani Krystyna Krawczyk z Banku Przemysłowo-Handlowego, Pani Alicja Bednarska z Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., Pan Czesław Maj Dyrektor Rejonowego Zakładu Energetycznego.
Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Andrzej Bilewski, który po powitaniu zaproszonych gości przekazał głos uczniom, którzy w humorystyczny sposób przedstawili mini wykład „ Co to jest ekonomia i co myślą o niej ludzie”. Następnie wszyscy   obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczniów technikum na temat firmy symulacyjnej działającej w naszej szkole, głównego organizatora konkursu.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie finalistom nagród przez Dyrektora Szkoły oraz głównych sponsorów.
Przypomnijmy finalistów:
Pierwsze miejsce: Ewelina Subocz –Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku- Zdroju.- notebook
Drugie miejsce:    Mateusz Piwowarczyk – Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach- odtwarzacz MP 4
Trzecie miejsce:   Karolina Woźniak –  Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie.- odtwarzacz MP 4
Nagroda  specjalna: Samorządowe Gimnazjum Nr 2 w Zespole Placówek Oświatowych  Nr 1 w Busku- Zdroju – odtwarzacz DVD

Wyróżnienia otrzymali:
Adrianna Olczak, Anna Płaska, Michał Jewiarz i Dominika Durda z Samorządowego Gimnazjum Nr 2 z Buska-Zdroju oraz Szymon Rybus i Klaudia Jałocha z Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju.

Dyrektor podziękował wszystkim opiekunom i dyrektorom wyróżnionych szkół oraz sponsorom. Wszyscy otrzymali drobne upominki – szklane globusy z logo szkoły,
 a uczniowie zwycięskiego gimnazjum – żabki z grosikiem „na szczęście”.

Dyrektor zachęcił uczniów gimnazjum do zgłębiania wiedzy z zakresu ekonomii, przedstawił korzyści, jakie płyną z wyboru szkoły-technikum ekonomicznego, co potwierdzili także zaproszeni goście, którzy w większości ukończyli technikum.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie przedstawili skecz – „ Napad na bank”.
Następnie przybyli goście obejrzeli pracownie szkolne oraz pracę uczniów w firmie symulacyjnej.

Zaproszeni goście.

Mini wykład - o co chodzi w tej ekonomii?

O pracy w Firmie Symulacyjnej ciekawie opowiada Dyrektor Szkoły
oraz uczeń Technikum Ekonomicznego - Paweł Koźbiał.

Zwycięska trójka: Ewelina Subocz, Mateusz Piwowarczyk, Karolina Woźniak.

Gratulacje od sponsorów.

Szczęśliwi laureaci.

Zwycięskie Gimnazjum Nr 2 z Buska-Zdroju cieszy się z wyniku i wygranej - odtwarzacza DVD.

Wyróżnienia - Adrianna Olczak i Anna Płaska z Samorządowego Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju.

Główni sponsorzy konkursu - Czesław Maj - Rejonowy Zakład Energetyczny,
Alicja Bednarska - Uzdrowisko Busko-Zdrój S. A.,
Marzena Syczuk - Grupa Polskie Składy Budowlane S. A.,
Anna Karwat - Bank Spółdzielczy.

Zaproszeni goście zwiedzają Naszą Szkołę.

Gimnazjaliści przyglądają się pracy w Firmie Symulacyjnej

Po części oficjalnej słodki poczęstunek w pracowni ekonomicznej.