Obchody 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

W tym roku uczniowie klasy I LO A przygotowali w dniu 30 kwietnia apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenariusz apelu składał się z części artystycznej i prezentacji multimedialnej, która w sposób obrazowy przybliżyła uczestnikom apelu wydarzenia z historii Polski na przestrzeni ostatnich dwustu lat. Ciekawą formą  z której składała się druga część apelu było przedstawienie teatralne,  które zostało napisane przez uczennicę klasy I LO A – Karolinę Bieluń. Niezwykły humor i współczesne realia przedstawienia wzbudziły dużą radość widowni oraz samych wystepujących w tej scenie aktorów.
                Po zakończeniu apelu zgodnie z tradycją Naszej Szkoły uczniowie najbardziej zaangażowani w przygotowanie przedstawienia otrzymali od Dyrektora Szkoły Andrzeja Bilewskiego flagi państwowe. Idea ta realizowana jest już od kilku lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku - Zdroju z okazji święta polskiej flagi przypadającego w dniu 2 maja.

opiekun Szkolnego Koła Historycznego: Mariusz Żabiński