OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 13.10.2011r. o godz. 1300 w ZSP Nr 1 w Busku- Zdroju odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez panią Katarzynę Majcher, panią Anitę Janicką oraz pana Roberta Jaskulskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele miejscowych władz, Rodzice, Grono Pedagogiczne na czele
z Dyrekcją Szkoły, emerytowani nauczyciele oraz młodzież ZSP Nr 1.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i chóralnym odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

W czasie uroczystości Pan Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom, pracownikom  administracji
i obsługi Szkoły i internatu.

Pan Starosta Jerzy Kolarz nagrodził panią Małgorzatę Zdanowską-Gacek
oraz Pana Dyrektora Andrzeja Bilewskiego za szczególne osiągniącia zawodowe.

Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie klas I  otrzymali od Dyrektora odznaki z logo szkoły, natomiast spośród Grona Pedagogicznego  zostali mianowani nauczyciele na wychowawców nowych adeptów naszej Szkoły. Aby ich pracę uczynić efektywną, została im ofiarowana nieodzowna pomoc  w postaci  wskaźnika  metodycznego - słonecznika.

Następnie prowadzący akademię Rafał Szczykut zaprosił wszystkich zgromadzonych do obejrzenia krótkiej inscenizacji przygotowanej przez młodzież naszej Szkoły, która w humorystycny sposób ukazała poszczególne etapy rozwoju istoty szkolnej.

Etap I - mało istotny embrion  intelektualny,        Etap II - Dorota Tkacz w roli Pierwotniaka                                            w rolę którego wcielił się Jakub Świerszcz.                                 szkolnego.

Etap III - Kameleon szkolny z Patrycją Sagan       Etap IV - Piotr Marcinkowski w roli abiturienta.                                                         w roli głównej.

Następnie młodzież w pokutnych szatach wyruszyła do Grona Pedagogicznego, by przeprosić za swoje winy (Daniel Łudzik, Piotr Marcinkowski, Dorota Tkacz, Monika Zabagło).

Na zakończenie uczniowie piosenką podziękowali nauczycielom za trud jaki wkładają w ich rozwój i wychowanie. Nie zapomniano również o emerytowanych pracowniakach naszej Szkoły, dziękując im za zaangażowanie w pracę oświatową i życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i powodzenia w życiu osobistym.

Jedną z oznak  stabilizacji życia jest posadzenie symbolicznego drzewa. Po uroczystej akademii, zgodnie z tradycją naszej Szkoły pod czujnym okiem wychowawców starali się sprostać temu zadaniu najmłodsi uczniowie ZSP Nr 1. Pan Starosta wspólnie z Panem Dyrektorem również wspierali młodzież w tej ważnej chwili.

Następnie po zakończonej uroczystości Grono Pedagogiczne wraz z emerytowanymi nauczycielami zostało zaproszone na mały poczęstunek.

14 października pracownicy ZSP Nr 1 udali się na wycieczkę do Sandomierza oraz spędzili wieczór w miłej atmosferze w Pałacu w Kurozwękach.

Opracowała: mgr Anita Janicka