Coroczne sprzątanie żołnierskich grobów - 27.10.2011r.

Do 1-ego listopada pozostało kilka dni, więc na cmentarzach już widać porządkowanie grobów.
Dziś od rana kilkanaście uczennic naszej szkoły pracowało na buskim cmentarzu. Zbierały liście, zamiatały groby, zapalały znicze. Sprzątanie grobów jest coroczną tradycją naszej szkoły.

Święto zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach...

Na cmentarzu parafialnym w Busku-Zdroju znajduje się 7 mogił - zbiorowych i indywidualnych 21 żołnierzy i partyzantów poległych na polu chwały w latach 1939 – 1945 oraz 25 powstańców z grupy płk. Dionizego Czachowskiego, którzy 18 marca 1863 roku pod Grochowiskami, stoczyli bitwę z rosyjskim najeźdźcą.

Złożenie wiązanek na grobie żołnierzy poległych w latach 1939-1945

Anita zapala znicz na grobie Zdzisława Zemły pseudonim "Klarnet"- patrona naszej drużyny harcerskiej

Przed mogiłą powstańców I863 r