Rekolekcje dla maturzystów w Skorzeszycach

W dniach 27- 29 października 2011r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spotkanu młodzieży maturalnej w Skorzeszycach.

Celem rekolekcji było umożliwienie każdemu z nich oderwania się od przepełnionej pracą i rozmaitymi zajęciami codzienności i odnalezienie Jezusa Chrystusa w człowieku żyjącym obok nas. Pomimo, że grupa maturzystów składała się z młodzieży przybyłej z różnych stron diecezji kieleckiej (Busko - Zdrój, Jędrzejów, Kielce, Sędziszów, Pińczów), to bardzo szybko stali się oni sprawnie funkcjonującą wspólnotą.

Oprócz modlitwy, znaczną część czasu można było poświęcić na wzajemny dialog, grę w siatkówkę lub tenisa stołowego a także spacer po okolicy i rozrywki nie tylko dla dzieci.

Niewątpliwym atutem ośrodka rekolekcyjnego była dobra kuchnia, której pracownicy dbali o to by wszyscy w pełni sił mogli podołać zadaniom rekolekcyjnym.

Opiekunem wyprawy do Skorzeszyc była s. Helena M. Chudyba.