Wycieczka do kopalni soli w Bochni (23.11.2011)

O tym, że warto chodzić do szkoły i nie opuszczać zajęć przekonali się uczniowie klasy IaLO, którzy w nagrodę  za najlepszą frekwencję w miesiącach wrzesień-październik pojechali na wycieczkę do najstarszej kopalni soli w Polsce. Kopalnia nieprzerwanie działa od 1248r. Dostępna trasa turystyczna zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami górniczymi. Kopalnia od trzech tygodni wykorzystuje nowoczesne techniki multimedialne, za pomocą których pokazane zostały procesy geologiczne, historia, obyczaje oraz rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków. Zwiedzanie stanowi podróż w czasie od panowania Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Prezentacje, interaktywne inscenizacje oraz słuchowisko przestrzenne sprawiają, że zwiedzający odbywa podróż w czasie będąc w samym centrum wydarzeń.