Dzień Patrona 2020

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że 19 lutego będzie Dniem Nauki Polskiej.

Data, na którą wyznaczono nowe święto, nie jest przypadkowa. To właśnie 19 lutego 1473 r. urodził się słynny polski astronom Mikołaj Kopernik, który żył i pracował w Toruniu na przełomie XV i XVI wieku. Kopernik będzie patronem nowego święta.
              Czujemy się zaszczyceni, iż ponad 47 lat temu Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych
w Busku-Zdroju nadano imię Mikołaja Kopernika. Jego urodziny każdego roku uroczyście obchodzimy jako Dzień Patrona. Motywem wiodącym celebracji tych uroczystości zawsze była nauka. Ustanowienie Dnia Nauki Polskiej właśnie w dniu urodzin Mikołaja Kopernika jednoznacznie określiło charakter w jaki powinniśmy obchodzić Dzień Patrona naszej Szkoły.

Dlatego od najbliższego 19 lutego tj. 19.02.2020 r. Dzień Patrona będzie w naszej Szkole Wielkim Dniem Nauki.
             Na ten dzień zapraszamy do nas uczniów szkół podstawowych, dla których przygotowaliśmy szereg naukowych, sportowych i rekreacyjnych atrakcji. Zainteresowanych uczniów z opiekunami prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zamiaru uczestnictwa w Uroczystości.

PLANOWANE  DZIAŁANIA  W  DNIU  NAUKI  POLSKI

1.    "ODKRYJ ŚWIAT HOTELARSTWA RAZEM Z NAMI"  (sala nr 3)

ü  Prezentacja o zawodzie zawierająca aktualne projekty i lekcje w hotelu.

ü  Pokaz składania ręczników hotelowych.

ü  Pokaz animacji czasu wolnego.

ü  Zaprezentowanie wózka pokojowej wraz z pełnym wyposażeniem.

ü  Pokaz działania programu CHART oraz platformy edukacyjnej REVAS.

ü  Prezentacja aranżacji stołów walentynkowych, nauka składania serwetek (sala nr 20).

2.    PREZENTACJA O NIEMCZECH POŁĄCZONA Z NAUKĄ TRADYCYJNEGO TAŃCA BAWARSKIEGO (sala nr 2).

3.    GRY I ZABAWY W JĘZYKU ANGIELSKIM (sala nr 2).

4.    SPORZĄDZANIE I DEKOROWANIE SŁODKICH WYPIEKÓW – WARSZTATY
(sala nr 19).

5.    "Z WIZYTĄ W PRACOWNI HISTORYCZNEJ" – oglądnie ekspozycji zbiorów z okresu międzywojennego, okresu wojny i czasów PRL, zgromadzonych przez uczniów
i nauczycieli (sala nr 6).

6.    "KARNAWAŁ W EUROPIE" – stanowisko przygotowane przez Szkolny Klub Europejski. Postacie w strojach karnawałowych charakterystycznych dla danego kraju. Punkt informacyjny – ulotki i foldery o UE (sala nr 3).

7.    "OTWIERAMY SERCE PRZED TOBĄ!” – sekcja serca ssaka. Praktyczna nauka biologii poprzez wykonywanie doświadczeń i obserwacji (sala nr 7).

8.    PROJEKCJA FILMÓW ,,KORDIAN’’ I  ,,ROMANTYCZNOŚĆ’’ poprzedzona prelekcją dotyczącą problematyki prezentowanych utworów (sala nr 5).

9.    KONKURS NA NAJCIEKAWSZE DOŚWIADCZENIE FIZYCZNE przygotowany przez uczniów klasy I Bp (sala nr 1, godz. 11.00-13.30).

10.  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT „COPERNICUS”…

ORAZ  WIELE  INNYCH  ATRAKCJI.

Społeczność  Szkolna ZSP

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

им. Николая Коперника

в городе Буско – Здруй

ал. Мицкевича 6

Типы школ:

1. Общеобразовательный лицей нр 3
2. Техникум нр 1
3. Профессиональное училище нр 1

Тел/факс: (41)3787921

Электронная почта: zsp1busko6@wp.pl

Директор школы – Andrzej Bilewski

Заместитель директора – Anna Gradzik

Заместитель директора – Anna Kowalska

Секретариат школы работает с понедельника до пятницы с 7-и до 16-и часов.

Общеобразовательный лицей – профили:

- математический

- гуманистический

Техникум

- экономический

- работников гостиниц

- питания и домашнего хозяйства

Профессиональное училище – обучает по профессиям:

- повар

- продавец

- пекарь

- парикмахер

- кондитер

История школы

Здание школы построено в 1940 году. Во время второй мировой войны в нём жили и работали немцы. После окончания войны в здании помещались разные типы школ. Нынешнее название школы действует с 1 января 2003 года.

Патроном школы является великий польский астроном Николай Коперник.

В школе работает много кружков и клубов, нпр.:

1. Школьный европейский клуб

2. Школьный мультимедийный клуб Meg@Bajt