Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. Mikołaja Kopernika
w Busku-Zdroju

Przysłowie na dziś: 

„Każdy dzień to nowa szansa, by stać się lepszą wersją siebie.”

Liczba odwiedzin: 193

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w ZSP

26 czerwca 2026 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to czas podsumowań, gratulacji oraz podziękowań za całoroczną pracę uczniów, nauczycieli i rodziców.

Inauguracji uroczystości zakończenia roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski, który powitał zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości. Dyrektor szkoły Andrzej Bilewski pogratulował wszystkim uczniom osiągniętych wyników oraz podziękował nauczycielom za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej, zaangażowanie oraz pasję w tworzeniu nowoczesnej i przyjaznej szkoły.

Głos zabrał również Pan Andrzej Lasak – członek Zarządu Powiatu Buskiego, kierując do społeczności szkolnej słowa gratulacji i życzenia bezpiecznych wakacji.


Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora szkoły świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla najlepszych absolwentów.  Najwyższą średnią ocen w Technikum uzyskała Julia Otręba z klasy IVh – 5,64, natomiast w liceum najlepszy wynik osiągnęła Maja Moskal z klasy IB – 5,37. W sprawie obu uczennic szkoła skierowała wnioski o przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Kolejne wysokie wyniki osiągnęły Diana Rzegocka z klasy Ie – 5,33 oraz Milena Poros z klasy IIB – 5,31 i wzorowe zachowanie. Dla tych uczennic szkoła skierowała wnioski o przyznanie Stypendium Starosty.

Dyrektor wręczył również świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendia uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce i sukcesy sportowe.

W mijającym roku szkolnym do ZSP uczęszczało 640 uczniów. Aż 120 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem, natomiast średnią ocen powyżej 4,00 uzyskało 322 uczniów. Łącznie 51 uczniów otrzymało Stypendium Dyrektora za wysokie wyniki w nauce, a 6 uczniów zostało wyróżnionych za osiągnięcia sportowe.

Doceniono także uczniów szczególnie zaangażowanych w działalność na rzecz szkoły, Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnego koła „Megabajt”.Uczniowie ci aktywnie uczestniczyli w organizacji uroczystości szkolnych, wydarzeń okolicznościowych oraz licznych inicjatyw promujących szkołę.

Uczniowie ci aktywnie uczestniczyli w organizacji uroczystości szkolnych, wydarzeń okolicznościowych oraz licznych inicjatyw promujących szkołę. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu możliwe było tworzenie materiałów medialnych, relacji oraz działań informacyjnych związanych z życiem szkoły.

Dyrekcja podkreśliła, że działalność społeczna i aktywność uczniowska są ważnym elementem budowania szkolnej wspólnoty oraz rozwijania pasji i odpowiedzialności młodzieży. Wyróżnieni uczniowie otrzymali podziękowania oraz słowa uznania za swoją systematyczną i kreatywną pracę.

Podczas uroczystości nie zabrakło również życzeń bezpiecznych, pogodnych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji. Uczniowie zostali zachęceni do odpowiedzialnego wypoczynku oraz powrotu we wrześniu z nową energią i motywacją do działania.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy II B – Milena Poros oraz Antoni Długosz, którzy na zakończenie podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz całej społeczności szkolnej za wspólnie spędzony rok, współpracę, wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły.

Podczas wydarzenia wręczono również kwiaty jako wyraz wdzięczności i uznania.

Uroczystość uświetnił szkolny zespół muzyczny pod opieką Panów Dariusza Wilczyńskiego i Michała Siekierskiego. W skład zespołu weszli: Filip Słota (perkusja), Oliwia Poros (skrzypce), Maja Szpyt (gitara), Maja Moskal, Paulina Zbertek oraz Zuzanna Porada (wokal).

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom słonecznych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji. Niech ten letni czas będzie okazją do odpoczynku, realizacji pasji oraz nabrania sił przed nowym rokiem szkolnym.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zobacz więcej