
2 czerwca uczniowie klas 3w i 4e wzięli udział w quizie poświęconym zasadom i wytycznym dotyczącym oddawania krwi. Młodzież zmierzyła się z pytaniami typu „prawda czy fałsz”, sprawdzającymi wiedzę na temat krwiodawstwa oraz wymagań stawianych dawcom. Wśród pytań znalazły się m.in.: Czy przed oddaniem krwi należy być na czczo? Czy jeden dawca może pomóc kilku osobom? Czy kobiety mogą oddać w ciągu roku mniej krwi niż mężczyźni? Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami.
Działalność Szkolnego Koła PCK to nie tylko aktywność społeczna i integracja młodzieży, ale przede wszystkim edukacja zdrowotna, której efekty są przydatne w codziennym życiu. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat z powodzeniem wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce – uczestniczą w konkursach dotyczących zdrowia, przygotowują prezentacje promujące zdrowy styl życia oraz angażują się w akcje honorowego krwiodawstwa.










Przeprowadzony quiz był okazją do utrwalenia i sprawdzenia wiedzy na temat zasad oddawania krwi oraz znaczenia krwiodawstwa dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Opiekunowie Szkolnego Koła PCK nieustannie motywują uczniów do podejmowania wartościowych inicjatyw i kształtowania postaw opartych na odpowiedzialności, empatii oraz dzieleniu się dobrem.


