'Let's make international friends!!!'

Od listopada 2014 r. współpracujemy z uczniami z TURCJI i RUMUNII.

W styczniu 2015 r. powitaliśmy w naszym międzynarodowym gronie

FRANCJĘ!!

Uczniowie z francuskiego Liceum im. Denisa Diderot położonego                                    w malowniczym miasteczku Langres.

A to my eTwinningowa ekipa gotowa na nowe wyzwanie!!!

Co to jest eTwinning???

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Od listopada 2014 r. ruszył projekt napisany przez p. Anitę Fatygę

pt. "Let's make international friends".

21 uczniów ZSP Nr 1 koresponduje z uczniami z Turcji i Rumunii oraz Francji. W ramach projektu poruszają następujące tematy:

1. Students’ profiles - a presentation of the students to the partners

2. My interests.

3. The school timetable, subjects, teachers, description of the school building

4. New Year’s Eve or Christmas

5.The typical week/weekend of a teenager

6. Traditional cuisine – giving a receipe

7. National sport, music, fashion

8. Becoming a grown-up

9. Important national festival/celebration

10. A mini guide around Poland/Turkey/ Romania/France

11. My town/city

12.Love, a wedding ceremony

13. School term is almost closing: summer plans and opinions on this eTwinning project.

Uczniowie kontaktują się za pomoca wiadomości e-mail, portali społecznościowych, Skypa,tworzą prezentacje Power Point, video i zdjęcia, a to wszystko po to aby zdobyć międzynarodowych Internetowych przyjaciół i posługiwać się żywym j. angielskim bez żadnych barier!

POZNAJMY SIĘ!!!

Zacznijmy od sprawców tego przedsięwzięcia, czyli nauczycieli :)

Nauczycielka z Turcji - Feyza           Nauczycielka z Polski - Anita                Nauczycielka z Rumunii - Irina

(założyciel Projektu)