28 maja 2026 r. delegacja naszej Szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani Iwona Kąkol uczestniczyli w konferencji podsumowującej Konkurs „Profesjonalna Szkoła Roku 2025”, realizowany w ramach projektu „Opracowanie i przetestowanie modelu Branżowej Szkoły Ćwiczeń”.
ZSP (Technikum Nr 1) uczestniczyło w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W Konkursie wzięło udział 180 szkół zawodowych. Z ogromną dumą informujemy, że Nasza Szkoła znalazła się wśród 36 Finalistów Konkursu (jako jedyna z Województwa Świętokrzyskiego).

W czasie Konferencji podsumowującej Szkoła została wyróżniona dwoma tytułami:
– Profesjonalna Szkoła Roku 2025 Województwa Świętokrzyskiego,
– Profesjonalna Szkoła Roku 2025 w Branży Hotelarsko – Gastronomicznej, w tej kategorii było najwięcej, bo 38 zgłoszonych szkół, nasza szkoła znalazła się wśród 4 szkół wyróżnionych w tej kategorii.
Nagrody wyróżnionym szkołom wręczyli: Henryk Kiepura – wiceminister Edukacji Narodowej, Piotr Bartosiak – Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego MEN, Alina Prochasek – zarząd FRSE.
To wyjątkowe wyróżnienie stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia zawodowego, zaangażowania nauczycieli oraz nowoczesnego podejścia do edukacji i współpracy z pracodawcami.

Otrzymany tytuł jest sukcesem całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, pracowników oraz partnerów wspierających rozwój kształcenia zawodowego. To także motywacja do dalszego doskonalenia działań na rzecz nowoczesnej i profesjonalnej edukacji.


Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania wysokiej jakości naszej Szkoły!



