Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. Mikołaja Kopernika
w Busku-Zdroju

Przysłowie na dziś: 

„Każdy dzień to nowa szansa, by stać się lepszą wersją siebie.”

Liczba odwiedzin: 20

Zakończenie roku Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1

W czwartek, 25 czerwca, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste zakończenie szkoły oraz zakończenie roku Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i wspólnego odśpiewania Hymnu Szkoły.

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski podsumował mijający rok szkolny i zwrócił uwagę jak duże jest zapotrzebowanie na zawodowców na lokalnym rynku pracy.

Następnie życzenia młodzieży złożył Starosta Buski, Pan Jerzy Kolarz, który wręczył  nagrody dla najlepszych absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1. Otrzymały je Wiktoria Włusek z klasy 3 wf oraz Nikola Wasik z klasy 3 w. Obie uczennice uzyskały średnią ocen 5.4.

Następnie Pan Dyrektor wręczył  świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe dla najlepszych absolwentów.

Przyznane zostały także statuetki dla osób wyróżniających się w poszczególnych dziedzinach. Wyróżnienie to otrzymali uczniowie, którzy reprezentowali szkołę biorąc udział w zawodach sportowych. Statuetkę Królowa Dryblingu otrzymały Zuzanna Kogut  i Oliwia Mołas, a statuetkę Królowa Bilarda otrzymała Kinga Okopień. Wyróżnienie otrzymały też osoby posiadające wybitne zdolności fryzjerskie i kulinarne. Statuetkę Wirtuoz Nożyczek otrzymały uczennice Emilia Domagała i Wiktoria Włusek, a statuetkę Wirtuoz Smaku  – Amelia Juszcze i Patrycja Krupa. Statuetkę Lidera Klasy otrzymała Nikola Wasik w uznaniu jej zaangażowania w życie klasy i szkoły. Wszystkim nagrodzonym zadedykowano piosenkę „Szum”.

Akademię poprowadzili uczniowie klasy 3  wf – Julia Mrożek i Sebastian Ciba. Absolwenci złożyli podziękowania Dyrekcji szkoły i nauczycielom za trzyletnią edukację i wychowanie. Młodzież zadedykowała im piosenkę „Ale to już było” i wręczyła kwiaty Staroście, Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali także uczniowie klas pierwszych i drugich Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1. Na zakończenie uroczystości uczniowie ZSP przekazali absolwentom życzenia spełnienia zawodowych planów jak i osobistych marzeń dedykując im piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”. Uczniowie obejrzeli także montaż zdjęć, który przypominał najpiękniejsze momenty spędzone w szkole.

Uroczystość uświetnił szkolny zespół muzyczny pod opieką Panów Dariusza Wilczyńskiego i Michała Siekierskiego w składzie: Filip Słota (perkusja), Oliwia Poros (skrzypce), Maja Szpyt (gitara), Maja Moskal, Paulina Zbertek i Zuzanna Porada (wokal).

Zobacz więcej