W dniach 1-2 czerwca 2020 obchodziliśmy Święto biblioteki

Zdjęcie z bicia rekordu odwiedzin bilioteki w roku ubiegłym
 W tym roku szkolnym, jak co roku w czerwcu, obchodziliśmy "Święto biblioteki". Z wiadomych względów w tym roku było inaczej. Tym razem świętowaliśmy zdalnie.
Zaroponowaliśmy Wam następujące imprezy czytelnicze:
 1. bicie rekordu odwiedzin strony internetowej biblioteki,
 2. rozwiązywanie najlepszych quizów, testów wiedzy, testów psychologicznych,
 3. upamiętnienie 100-nej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.
 Chcieliśmy, żebyście w dniach 1-2 czerwca 2020 roku, zamiast odwiedzin w lokalu biblioteki, weszli na naszą stronę internetową.
 Mogliście tam znaleźć ciekawe informacje przydatne zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Są tam lektury on line, linki do stron dla maturzystów i pozostałych uczniów (Korki.tv, "Repetytorium Maturzysty", powtórka z matematyki na żywo, Pi-stacja czyli darmowe wideolekcje z matematyki, zdalne lekcje z różnych przedmiotów dla poszczególnych klas).
 Za pośrednictem naszej strony mogliście zwiedzić on line muzea: Muzeum Historii Polski, Muzeum Powstania Warszawskiego, zobaczyć inne zbiory muzealne świata, odbyć on line spotkania literackie ze znanymi pisarzami.
 Oglądaliście inscenizacje teatralne i filmy nakręcone na podstawie lektur szkolnych i nie tylko.
 Polecaliśmy linki do quizów i zagadek rozwijajacych intelektualnie.
 W tym roku mija 100-na roocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Jest to ważne wydarzenie dla historii Polski i Europy XX w. Przybliżaliśmy więc informacje o wojnie polsko-bolszewickiej. Proponowaliśmy kilka linków do ciekawych filmów i wykładów na ten temat.
Udało się! Pobiliśmy rekord!
 W dniach 1-2 czerwca mieliśmy przyjemność gościć zdalnie 216 osób.
Dziękujemy za wasze odwiedziny!
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 WYNIKI KONKURSU NA RECENZJĘ KSIĄŻKI

Pierwsze miejsce otrzymały  ex aequo: Julia Wojciechowska z kl. 3 B LO i Wanesa Tytko z kl. 1Eg.
 Drugie miejsce otrzymała Sandra Zalewska z kl. 2 C LO
Trzecie miejsce zajęła Bożena Słonina z kl. 1Eg
 Wyróżnienia otrzymują:
 Diana Bielecka z kl. 2C LO oraz Karolina Świetnicka z kl. 2H
 Wszystkim autorkom prac gratulujemy. Nagrody książkowe i dyplomy zostaną przekazane osobiście, w murach naszej szkoły.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
           POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Znalezione obrazy dla zapytania: poczta walentynkowa gifNa parterze przy bibliotece szkolnej znajduje się skrzynka, do której można wrzucać kartki walentynkowe.

Zgromadzone WALENTYNKI dzięki wyjątkowym posłańcom trafią do adresatów 14 lutego 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału !!!

Warsztaty artystyczne 10.12.2019 r.
 W DNIU 10.12.2019R. PO RAZ KOLEJNY BIBLIOTEKA SZKOLNA ZORGANIZOWAŁA WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE. W TRAKCIE ZAJĘĆ MŁODZIEŻ WYKONAŁA STROIKI I KARTY ŚWIĄTECZNE DLA PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY. SPOTKANIE PRZEBIEGŁO W ŚWIĄTECZNEJ ATMOSFERZE, KTÓREJ TOWARZYSZYŁY DŹWIĘKI NAJPIĘKNIEJSZYCH KOLĘD. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA POMOC.
NAD PRZEBIEGIEM WARSZTATÓW CZUWAŁY PANIE: BARBARA POBIEGA, HALINA SZCZEPANIK- WOŹNIAK I ANNA MARZEC.