Celem prowadzenia zajęć pozalekcyjnych Sz. K. M. "Meg@Bajt" w każdą środę na 7 i 8 godzinie lekcyjnej jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną wśród uczniów naszej szkoły.

Filip Lotko z kl. 1 "b" LO podczas filmowania urczystości szkolnej.

Plan pracy Sz. K. M. "Meg@Bajt" na rok szkolny 2008/2009

1. Obsługa uroczystości i imprez szkolnych pod kątem medialnym - filmowanie i fotografowanie (cały rok według szkolnego harmonogramu uroczystości szkolnych).

2. Aktualizacja szkolnej strony WWW (cały rok).

3. Zgłaszanie szkolnej strony WWW do konkursów (cały rok w zależności od pojawiania sie ofert).

4. Sporzadzanie gazetek ściennych  na korytarzach w szkole:

a) najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2007/2008 (zorganizowanie sesji zdjęciowej uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,5 i powyżej, obróbka zdjeć - wrzesień 2008)

b) koła zainteresowań w naszej szkole w oparciu o materiały dostarczone przez opiekunów(październik 2008).

c) pochwały Dyrektora Szkoły dla uczniów wytypowanych przez Radę Pedagogiczną i Samorząd Uczniowski za I semestr 2008/2009 (luty 2009).

5. Aktualizacja gazetki Klubu (wrzesień 2008 i marzec 2009).

6. Opracowanie nowych kartek bożonarodzeniowych z motywem szkoły (listopad 2008).

7. Sporzadzenie nowej strony WWW Klubu (drugie półrocze).

8. Sporzadzenie filmu o szkole "Szkola Kopernikowska bez tajemnic" (cały rok)

9. Sporzadzanie prezentacji multimedialnych na uroczystości szkolne (według potrzeb).

10. Sporzadzenie prezentacji multimedialnej o szkole (drugie półrocze).

11. Sporzadzanie i wydruk napisów okolicznosciowych, plakatów, dyplomów, zaproszeń, adresowanie kopert ( cały rok - w zależnosci od potrzeb).

12. Sporządzanie biuletynów informacyjnych o szkole, o klasach i kołach zainteresowań (styczen/luty/marzec 2009).

13. Przygotowania Klubu do promocji szkoły na Powiatowych Targach Edukacyjnych (luty/marzec 2009).

14. Przygotowanie Klubu do promocji szkoły w Dniu Otwartym (kwiecien/maj 2009).

15. Projektowanie uczniowskich stron WWW (cały rok) 16. W ramach zajęć Klubu odbywają się też zajęcia wyrównawcze z technologii informacyjnej i techniki biurowej (cały rok).

Uczniowie należący do Sz. K. M. "Meg@Bajt " w liczbie - 18 wykonując powyższe zadania:

Rafał Szczykut kl. 1 "a" TE

Agata Półtorak kl. 1 "b" LO

-poszerzają umiejetności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, w tym w znacznej mierze z Internetu,
-kształtują umiejetności selekcjonowania wyszukanych informacji,
-postrzegają technologię informacyjną w sposób zintegrowany z innymi dziedzinami życia,
-uczą się przestrzegania prawnych i społecznych aspektów zastosowań technologii informacyjnej,
-rozwijają dociekliwość poznawczą w samodzielnym rozwiązywaniu problemu,
-dostrzegają nie tylko zalety ale także zagrożenia nowoczesnych technologii społeczenstwa informacyjnego.

od lewej: Karina Romaniec kl. 2 "a" LO, Karol Smolny kl. 1 "b" LO, opiekun - Wioletta Czupryna - Kopeć, Filip Lotko kl. 1 "b" LO, Ewelina Baran kl. 3 "a" TE i Daniel Górski kl. 1 "b" LO.

Uczniowie, którzy aktywnie pracowali i wykazywali się pomysłowością w rozwiązywaniu problemów zostali

nagrodzeni na koniec roku szkolnego i wytypowani do Pochwały Dyrektora Szkoły.

Nagrodzeni uczniowie z klasy 1 a TE - od lewej: Julita Kantur, Rafał Szczykut, Michał Motyka i Małgorzata Mazur.

Uczniowie, którzy wypracowali sobie nagrodę i pochwałę z klasy 1 B LO to - od lewej: Filip Lotko, Weronika Rudek, Damian Górski, Karol Smolny i nieobecna Agata Półtorak.

Miło jest przyjmować podziękowania od uczniów.

Opiekunowie:Jolanta Dabinska, Wioletta Czupryna-Kopeć.