"Sercem szkoły jest biblioteka"

Jan Parandowski

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

w Busku-Zdroju

Nasz adres:  biblioteka@zsp1busko.pl

Biblioteka mieści się na parterze naszej szkoły. Zajmuje ok. 40 m2 powierzchni.
Dysponuje dwoma pomieszczeniami: wypożyczalnią i czytelnią na 12 miejsc oraz niewielkim zapleczem.
        W bibliotece pracują: mgr Anna Marzec, mgr Halina Szczepanik - Woźniak i mgr Barbara Pobiega

Misja biblioteki szkolnej

Wspieranie procesu dydaktycznego poprzez zapewnienie dostępu

do materiałów bibliotecznych oraz źródeł informacji,

niezbędnych do realizacji tego procesu a także zaspokajanie potrzeb

informacyjno-edukacyjnych użytkowników biblioteki

Wizja biblioteki szkolnej

Oferujemy dostęp do wiedzy ludzkiej całej społeczności szkolnej

oraz rodzicom uczniów

a korzystanie z naszych zasobów jest proste i wygodne

Pracujemy codziennie

od poniedziałku do środy w godzinach od 700 do 1600

w czwartek od 700 do 1500, w piątek od 700 do 1400

*******************************************************************************************

Informujemy, ze 10 listopada 2016 roku zakończyła się komputeryzacja naszej biblioteki szkolnej. Wszystkie dokumenty biblioteczne zostały wprowadzone do elektronicznej bazy danych MOL.

***********************************************************************

Informujemy, że od marca  roku szkolnego 2009/2010
                        biblioteka szkolna prowadzi

elektroniczne udostępnianie księgozbioru.

W związku z tym każdy z Was, chcąc wypożyczyć książkę, powinien okazać się kartą czytelnika z kodem kreskowym.
Można także skorzystać z katalogu elektronicznego naszej biblioteki, który jest udostępniony na stanowiskach komputerowych w "ogródku" (ikonka z nazwą: MOL Optivum OPAC WWW).

*************************************************************************

Jeśli chcesz dowiedzieć się,   o jakie ciekawe książki wzbogaciła się nasza biblioteka szkolna, zajrzyj na podstronkę:

Nowości biblioteczne

Zakupy 2018/2019

Zakupy 2017/2018

Zakupy 2016/2017

Zakupy 2015/2016

Zakupy 2014/2015

Zakupy 2012/2013

Zakupy 2013/2014

poniżej film:  "Odwiedziny patrona Mikołaja"

Biblioteka szkolna i Klub Asystentów Bibliotecznych zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w  „Święcie biblioteki” w dniach: 5-6 czerwca 2019r.

Program   imprez czytelniczych :

1.   Spotkanie z Robertem Osińskim – prelekcja  na temat kampanii wrześniowej w 1939 na Ponidziu  (05.06.2019r.)

2.   Bicie rekordu odwiedzin w bibliotece szkolnej (06.06.2019r.)

3.   Okolicznościowa wystawa książek o II wojnie światowej                 ze zbiorów biblioteki szkolnej (czerwiec 2019r.)

4.   KONKURS dla klas II „Kampania wrześniowa 1939. Bitwa pod Broniną”.

Zapraszamy uczniów z klas drugich  do udziału w projekcie „Kampania wrześniowa 1939. Bitwa pod Broniną”.

Trzyosobowe zespoły z danej klasy II otrzymają zadania do wykonania i po zrealizowaniu przedstawią w formie krótkich prezentacji   podczas uroczystego podsumowania w dniu 5 czerwca 2019r.

Prezentacje uczniowskie będą dotyczyć wydarzeń i bohaterskich czynów oficerów i szeregowych żołnierzy Wojska Polskiego  z 22 Dywizji Piechoty Górskiej opisane  w książce  Roberta Osińskiego „Wrzesień 1939 roku na Ziemi Buskiej”.

Chętne trzyosobowe zespoły proszone są o zgłaszanie się  do biblioteki szkolnej. Młodzież otrzyma zadania w piątek 24.05.2019r.( miejsce dystrybucji BIBLIOTEKA SZKOLNA).Wszyscy uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

ZAPRASZAMY !