Konkursy 2012/2013

1. W dniu 22.10.2012 r. odbył się organizowany przez Szkołę Muzyczną w Kielcach, konkurs mający na celu popularyzowanie utworów literackich Jana Pawła II. Rywalizowano w kategorii recytacji utworów Karola Wojtyły oraz przedstawiano twórczość własną dotyczącą Jego osoby. Naszą Szkołę reprezentowały: Katarzyna Bajor i Agnieszka Chłosta z kl. 2 e, Karolina Zabłotna z kl. 2 h oraz Małgorzata Czerwonka z kl. 3 B, która za twórczość własną otrzymała trzecią nagrodę.

2. W dniu 29.11.2012 r. odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej poświęcony Apostołom Piotrowi i Pawłowi. W eliminacjach uczestniczyło 18 osób  a najlepsze wyniki uzyskał, podobnie jak w zeszłym roku, Dawid Maj z kl. 3 A

3. Z końcem listopada upływał termin zgłaszania prac do VIII edycji konkursu "Młodzież jakiej nie znacie", organizownej przez Katolicki Uniwersytet Lubeski. W tym roku temat brzmiał " Moją młodość przeżywam godnie". Pracę w formie eseju przygotowała Izabella Kowalczyk z kl. 3e. Wyników należy oczekiwać w maju 2013 r.

4. Już wkrótce odbędzie się XVII edycja Ogolnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod  hasłem "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". Zakres merytoryczny obejmuje Księgę Rodzaju 12-50 oraz List św. Pawła do Rzymian wraz  ze wstępem, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Tekst zródłowy stanowić będzie Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu /Edycja św. Pawła 2009/. Etap szkolny odbędzie się 22 marca, diedezjalny - 16 kwietnia, a krajowy 3-4 czerwca. Do etapu diecezjalnego kwalifikują sie trzy najlepsze osoby, które z testu uzyskają powyżej 50 % punktów. Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie: www.okwb.pl. Zapraszamy do udziału!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie a nie posiadajacych materiału źródłowego proszę o kontakt  z adresem: shelen_css@interia.eu