W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju, pod patronatem dyrektora szkoły Andrzeja Bilewskiego odbył się „Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt” w kategorii  gimnazja.

                                       

Celem turnieju jest promowanie szkoły oraz popularyzacja siatkówki wśród gimnazjalistów. Jest to impreza cykliczna organizowana już po raz dziewiąty.

W turnieju wystąpiło około 60 zawodniczek z sześciu szkół, sprawdzając w grze swoje siatkarskie umiejętności.  Zaproszenie w tym roku przyjęli:  Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Buska-Zdroju, Gimnazjum Stopnica, Solec-Zdrój, Gnojno i Podgaje.. 

                                      

Drużyny walczyły w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym” po czym  odbyły się mecze półfinałowe i finałowe.  Zwycięzca  grupy A czyli Gimnazjum  Stopnica wygrała  z zwycięzcą grupy B – Gimnazjum nr 1 Busko-Zdrój.

                                      

Zatem puchar za pierwsze miejsce trafił do dziewcząt ze Stopnicy.  Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z Gimnazjum nr 1 z Buska-Zdroju W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum Solc-Zdrój po zaciętym pojedynku pokonało Gimnazjum Podgaje.

Najwszechstronniejszą zawodniczka zawodów została Adrianna Lech ze Stopnicy i to ona otrzymała statuetkę. 

                                      

Dyrektor szkoły wręczył wszystkim drużynom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Fajna sportowa atmosfera i gra na wysokim poziomie pokazują potrzebę organizowania takich imprez.  Podczas turnieju zawodniczki mogły skorzystać z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku. Jak co roku nie zabrakło czekoladowych mikołajków. 

                                       

W trakcie turnieju po raz pierwszy mogliśmy podziwiać Copernicana Cheerleaders –grupę uczennic naszej szkoły prowadzonych przez  Panią Monikę Kuś.

                                       

Należy zaznaczyć, że tak fajna impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu i pomocy uczennic ze szkolnej sekcji piłki siatkowej.  Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała organizatorka Mirosława Gajda, sędziowie: Ewa Dytkowska, Adrian Szumilas i Natalia Skrzypek. Dziękujemy wszystkim trenerom za przygotowanie drużyn i udział w turnieju.