27.09.2023r. Konferencja pod hasłem „Włączamy samorządność”

27 września odbyła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, przygotowana przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Wielkiego w Busku – Zdroju konferencja pod hasłem „Włączamy samorządność”.

Gośćmi konferencji byli między innymi: wiceburmistrz pan Michał Maroński, reprezentująca kuratora oświaty pani Irena Sobieraj, ze strony buskiego starostwa pani Edyta Gawor, wiceprezes Stowarzyszenia Ziemia Buska Radosław Masalski, pan Grzegorz Owsiński i pani Aleksandra Jędrocha.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządów klasowych naszej szkoły: Laura Kabat, Bartosz Wach i Filip Gunia z opiekunem SU - Anną Marzec.

Konferencję otworzył pan Grzegorz Owsiński. Wystąpienie pokazało uczestnikom konferencji, jak istotną rolę upatruje w działalności samorządowej uczniów.

Pierwsza część konferencji to kolejne wykłady pań: Ireny Sobieraj, Małgorzaty Krzysztofik-Starościak i Agnieszki Buckiej oraz pana Jacka Strzeleckiego.

To było miłe i kształcące spotkanie.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!