Działalność samorządu uczniowskiego. Semestr I rok szkolny 2010/2011

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego odpowiedzialni byli za zorganizowanie
 i przeprowadzenie  akcji charytatywnych, uroczystości szkolnych i państwowych.

Giełda używanych podręczników. W pierwszym tygodniu września zorganizowaliśmy giełdę używanych podręczników. Uczniowie mieli możliwość kupienia znacznie taniej potrzebnych podręczników szkolnych. Zainteresowanie było ogromne.

Od kilku lat odbywają się w naszej szkole ciekawe wykłady w ramach Kieleckiego Festiwalu Nauki. Przedstawiciele samorządu brali udział w przygotowaniu tej naukowej imprezy.

Przed Świętem Zmarłych młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach zmarłych nauczycieli i innych zasłużonych ludzi dla naszego miasta.

Nie zabrakło nas na uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego nauczycielom z Tajnej Organizacji Nauczycielskiej  w październiku 2010 roku

Poczet sztandarowy i  delegacja młodzieży  z naszej szkoły uczestniczyli we mszy św.
w intencji ojczyzny i uroczystości patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jak co roku odwiedziliśmy Dom Dziecka w Pacanowie. Samorząd uczniowski przeprowadził na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy na prezenty dla dzieci. Zebraliśmy 800 zł.

Zorganizowaliśmy kwestę na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy . Wśród uczniów i nauczycieli zebraliśmy 319,22 zł.    Ze sprzedaży ciast upieczonych przez uczniów i ich rodziców uzyskaliśmy 991 zł. Na konto WOŚP wpłaciliśmy 1310,81 zł.

Samorząd uczniowski to wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przedstawiciele samorządu Michał Madej  i Maciej Jędo rozmawiają z uczniami na   temat funkcjonowania naszej szkoły.

Szkoła to miejsce, w którym przebywamy codziennie po kilka godzin. Dbamy o wystrój naszych klas i korytarzy.